iPhone Pil Sağlığı Nasıl Kontrol Edilir?

21.04.2022
iPhone Pil Sağlığı Nasıl Kontrol Edilir?

iPhone pil sağlığının nasıl kontrol edileceğini bilmek, iPhone’unuzun gücü her zaman azalıyor gibi göründüğünde kullanışlı olur. Batarya durumunuzun bozulduğunu fark edebilirsiniz ve bu nedenle telefonunuzu kısa bir süre kullanmış olsanız bile her zaman bir şarj cihazı arıyorsunuz. Ne yazık ki, bozulma süreci başladıktan sonra, onu durdurmak için iPhone pilinizi tamamen değiştirmekten başka yapılabilecek hiçbir şey yoktur. Bu nedenle pil durumunu düzenli olarak kontrol etmek çok önemlidir. Bozulan bir pilin işaretlerini hemen tespit edebilir ve sorunun daha da kötüye gitmesini önlemek için adımlar atabilirsiniz. Pil Durumu sayfası, diğer pil sağlığı arızalarının yanı sıra iPhone’unuzun kalan pil kapasitesini görüntüler.

Buradan, pilinizin son 24 saat içinde mi yoksa son 10 gün içinde mi kullanıldığını gösteren bir grafik görebilirsiniz. Bu size en çok pil tüketen uygulamalar hakkında bir fikir verecektir. Burada iPhone’unuzun maksimum pil kapasitesini görebilirsiniz. %100’e ne kadar yakınsa o kadar iyidir, ancak elbette bu zamanla yavaş yavaş azalacaktır. Apple size her zaman telefonunuzun pil durumunu izlemenin bir yolunu sunar. 2018’de iOS 11.3’ün piyasaya sürülmesiyle, iPhone’unuzun pil durumunu kontrol etmek için bir araç tanıtıldı. Pil durumunu kontrol etmek için tüm iPhone modellerine erişim sağlar. Maksimum pil kapasitesi, pilin yeni olduğu zamana kıyasla kapasitesinin bir ölçüsünü verir.

iPhone Pil

iPhone Pil

iPhone’unuzun Pil Durumu Nasıl Kontrol Edilir?

iOS 11.3 veya üzeri bir iPhone’unuz varsa, pil durumunu Ayarlar’da görebilirsiniz. Daha eski bir iOS sürümüne sahipseniz, iPhone’unuzu güncellemeniz gerekir.

  1. Ayarlar uygulamasını başlatın.
  2. Pil’e dokunun.
  3. Pil durumu’na dokunun.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM