Fortnite Oyun İçi Görüntülü Sohbet Nasıl Kullanılır?

21.01.2024
Fortnite Oyun İçi Görüntülü Sohbet Nasıl Kullanılır?

Fortnite oyununda takım arkadaşları ile iletişim kurmak için oyun içi görüntülü sohbet özelliği oldukça önemlidir. Bu özellik sayesinde oyuncular, strateji planlamaları yapabilir, konuşarak takım olarak daha iyi bir şekilde oyunu yönetebilirler. Peki, Fortnite oyun içi görüntülü sohbet nasıl kullanılır?

Fortnite Oyun İçi Nasıl Konuşulur?

Fortnite oyununu başlatmak ve oyunda bir takım oluşturmaktır. Eğer tek başınızaysanız, yerine getirmeniz gereken ilk adım başka oyuncularla birlikte bir takım oluşturmak olacaktır. Bunun için oyun menüsünde yer alan “Takımlı Oyna” seçeneğini seçmelisiniz. Bu adımdan sonra, takım arkadaşlarınız ile birbirinizi eklemek için Epic Games hesaplarını kullanmanız gerekecektir.

Fortnite Oyun İçi Görüntülü Sohbet

Fortnite Oyun İçi Görüntülü Sohbet

Takım arkadaşlarınızı ekledikten sonra oyun içi görüntülü sohbet özelliğini etkinleştirmektir. Bu özelliği açmak için, oyun menüsünde sağ üst köşede yer alan Ayarlar simgesini tıklayın ve ardından Ayarlar menüsündeki Ses sekmesini bulun. Ses sekmesinde, “Görüntülü Sohbet” seçeneğini bulmalısınız. Burada, “Etkin” seçeneğini seçmek, oyun içi görüntülü sohbeti etkinleştirecektir.

Takım arkadaşlarınızla iletişim kurmak için bir parti oluşturmaktır. “Parti” kelimesi, Fortnite’ta takım olarak oynamak isteyen oyuncular için kullanılan bir terimdir. Parti oluşturmak için oyun menüsünde yer alan “Parti” sekmesini tıklayın ve ardından takım arkadaşlarınızı dahil etmek için yukarıdaki arama çubuğunu kullanın. Oyuncu adını girerek takımınıza davet gönderebilir ve onları partiye dahil edebilirsiniz.

Partiye katılan oyuncularla görüntülü sohbet kurmaktır. Görüntülü sohbeti kullanmak için, parti üyelerinden herhangi birinin profiline sağ tıklayın ve ardından “Görüntülü Sohbet Başlat” seçeneğini seçin. Bu, sizin ve seçtiğiniz parti üyesinin birbirinizi duyup görmenizi sağlayacaktır.

Görüntülü sohbeti kullanırken oyuna odaklanmak ve etkili bir şekilde iletişim kurmaktır. Görüntülü sohbet, oyunun keyfini çıkarırken aynı zamanda takım arkadaşlarınızla daha iyi bir strateji oluşturmak için önemlidir. Ekip olarak birbirinizi duyup gördüğünüzde, oyunu daha iyi yönetebilir ve takımınızı daha iyi bir şekilde koordine edebilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.