Instagram’da Beğeni Nasıl Gizlenir?

05.06.2023
Instagram’da Beğeni Nasıl Gizlenir?

Çok sayıda beğeni alma arzusu ve yeni bir fotoğraf çok sayıda “kırmızı kalp” almadığında yaşanan umutsuzluk, kullanıcıların ruh sağlığını olumsuz etkileyebilir. Kullanıcı deneyimini depresif hale getirmemek için Instagram, beğeni sayısını gizlemek için yeni bir özellik başlattı. 2021 baharından bu yana, insanlar fotoğrafların veya videoların altında belirli bir sayı yerine bu gönderileri beğenen bir kişinin kullanıcı adını ve “diğerleri” kelimesini görüyor. Eğer siz de bu özelliğe takıldıysanız yazımızı okumaya devam edin!

Instagram’da Beğeni Sayısı Nasıl Gizlenir?

Peki, Instagram’da beğeni sayısını nasıl gizleyebilirsiniz? Aşağıda, yeni veya eski gönderilerinde beğenileri devre dışı bırakmak isteyenler için adım adım eksiksiz bir kılavuz sunuyoruz. Ayrıca Instagram’ın diğer kullanıcıların gönderilerinde beğeni göstermesini nasıl durduracağınızı da öğreneceksiniz.

Instagram Beğeni Gizleme

Instagram Beğeni Gizleme

Paylaşım Yaparken Instagram Beğenileri Nasıl Kapatılır?

Gönderilerinizin altında artık beğeni sayısını görmek istemiyorsanız, Instagram ayarlarından bunları kapatabilirsiniz.

  1. Bir gönderi ekleyin ve Paylaş’a dokunmadan önce Gelişmiş ayarları bulana kadar aşağı kaydırın.
  2. Bu gönderideki beğeni ve görüntüleme sayılarını gizle seçeneğinin yanındaki kaydırıcıyı sağa kaydırın.
  3. Bir gönderiyi paylaşmak için sol üst köşedeki Geri simgesine dokunun.
  4. Ardından Paylaş’a basın.

Bitti! Endişelenmeyin! Aldığınız beğeniler hiçbir yerde kaybolmayacaktır. Toplam sayıları saklanacaktır. Lütfen unutmayın: Instagram’da beğeni sayısını istediğiniz zaman gizleyebilirsiniz. Sayıyı tekrar görmek istediğinizde, sağ üst köşedeki üç noktaya dokunun ve Beğeni sayısını göster’i seçin. Bir işletme Instagram hesabında beğenileri kaldırırsanız, isterseniz yine de sayıyı öğrenebilirsiniz. Sayıları Analizler’den takip edebilirsiniz. Kullanıcıların gönderinizi nasıl sevdiğini kontrol etmek için gönderinin altındaki Analizleri Görüntüle’ye dokunmanız yeterlidir.

Mevcut Instagram Gönderinizdeki Beğeniler Nasıl Kaldırılır?

Akıştaki bazı fotoğraflarınız veya videolarınız çok fazla kırmızı kalp kazanmadıysa veya yalnızca önemli bir rol oynamadıkları bir hesap çalıştırmak istiyorsanız, bu Instagram profilindeki beğenileri birkaç adımda kapatabilirsiniz.

  1. Beğenileri gizlemek istediğiniz gönderiyi seçin ve sağ üst köşedeki üç noktaya dokunun.
  2. Sayar gibi Gizle’ye basın.

İşte bu kadar! Bu Instagram gönderisinde beğeni sayısı kapatıldı ve ne siz ne de başkaları bunları görecek.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.