AirTag Pili Değiştirme

04.02.2023
AirTag Pili Değiştirme

Apple genellikle kullanıcının pilini değiştirmesine izin veren ürünler yapmaz, ancak bu durum yeni duyurulan AirTag ile değişti. Şirket, son Spring Loaded etkinliği sırasında AirTag’i tanıttı. AirTag, Tile gibi diğer Bluetooth izleyicilerine benzer, ancak birkaç başka özellik daha sunar. Örneğin, AirTag’ler çok güvenlidir ve kaybolan öğeleri bulmayı kolaylaştıran Hassas Bulma özelliğine sahiptir. Bu gönderide, Apple AirTag pili nasıl değiştireceğinizi öğreneceksiniz. Bu kolay bir iştir ve en fazla birkaç saniye sürer.

AirTag Pili Değiştirmek

AirTag Pili Değiştirmek

AirTag Pili Nasıl Değiştirilir?

AirTag izleyici, saatlerde ve diğer küçük öğelerde kullanılan normal bir CR2032 pil kullanır. Düzenli kullanımla AirTag’inizde bir yıla kadar pil ömrü sunabilen 3 voltluk bir lityum madeni para pilidir. Bu pil çoğu mağazadan satın alınabilir ve ayrıca çevrimiçi olarak da mevcuttur. Pili değiştirmeden önce, takılı AirTag aksesuarlarından çıkardığınızdan emin olun.

1) AirTag’i Apple logosu size bakacak şekilde plastik tarafı üzerine çevirin.

2) AirTag’i iki parmağınızla tutun, aşağı bastırın ve paslanmaz çelik kapağı saat yönünün tersine çevirin. Kapak çıkacaktır.

3) CR2032 pilini çıkarın ve + tarafı yukarı bakacak şekilde yenisiyle değiştirin.

4) Paslanmaz çelik kapağı geri takın ve yerine oturana kadar saat yönünde çevirin.

İşte aldın. Apple AirTag pilini başarıyla değiştirmeyi başardınız. Yeni pil bir yıl daha dayanır, bu nedenle sık sık endişelenmenize gerek kalmaz. Bu arada, iPhone veya iPad’inizdeki Find My uygulamasıyla tüm AirTag’lerinizin pil ömrünü de kontrol edebilirsiniz. Ayrıca, pil azaldığında ve değiştirilmesi gerektiğinde size bir bildirim gönderir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM