GTA 5 Türkçe yama nasıl yapılır?

26.05.2020
GTA 5 Türkçe yama nasıl yapılır?

GTA 5 nedir?

GTA 5 Rockstar North tarafından geliştirilen ve Rockstar Games tarafından yayınlanan açık uçlu aksiyon-macera tarzı video oyunu. GTA 5, Grand Theft Auto serisinin sevenlerine PlayStation 3 ve Xbox 360 ile 17 Eylül 2013 tarihinde kavuştu. Daha sonradan oyunun geliştirilmiş hali ile Xbox One ve PlayStation 4 için 18 Kasım 2014 tarihinde sevenlerine kavuşmuştur. Windows için ise 14 Nisan 2015 tarihinde Piyasaya çıkmıştır. Oyunun orijinal halinde Türkçe dil seçeneği olmadığı için Türk oyuncular GTA 5 Türkçe yama ile oynamayı tercih ediyor.

Geçtiğimiz haftalarda Epic Games Store’da 14 – 21 Mayıs tarihleri arasında ücretsiz olan GTA 5, 2013 yılında piyasaya sürülmesine rağmen hala rekor üstüne rekor kırmaya devam ediyor.

GTA 5 Türkçe yama nasıl yapılır?

1- İlk önce https://openiv.com/WebIV/guest.php?get=1 bağlantının üzerine basarak OpenIV uygulamasını indirmeye başlayabilirsiniz.

2- Kurulumu başlatmak için dili seçtikten sonra “continue” yazılı kutucuğa basıp devam edebilirsiniz.

3- Kuruluma devam etmek için “I accept the terms of this agreement” yazılı kutucuğu işaretleyip “Continue” yazılı kutucuğa basıp devam edebilirsiniz.

4- OpenIV programının kurulacağı yeri seçebilir ve “Continue” yazılı kutucuğa basıp devam edebilirsiniz.

5- Yüklenmesini birkaç dakika bekleyip. Yüklendikten sonra çıkan “Close” yazılı kutucuğa basıp OpenIV kurulumunu tamamlayabilirsiniz.

6- GTA 5 Türkçe yama dosyasını https://gtatr.com/indir/gta-v-turkce/ bağlantısından indirebilirsiniz.

7- OpenIV uygulamasını açıyoruz.

8- Uygulamayı açtıktan sonra “Grand Theft Auto V” başlığı altındaki “Windows” seçeneğine basıp devam edebilirsiniz.

9- “Browse…” yazılı kutucuğa basarak GTA 5’in kurulu olduğu dosyayı seçiyoruz. Ardından yeşil renkli “Successfully: GTA5.exe, version 1.0.1868.4 OpenIV can work with this file.” yazısı çıkarsa, başarılı bir şekilde GTA 5’in kurulu olduğu dosyayı seçmişsinizdir. Devam etmek için, hemen altındaki mavi renkli “Continue” yazısının üzerine tıklayınız.

10- Bir daha “Continue” yazısının üzerine tıkalıyıp devam ediniz.

11- Yüklenme bittikten sonra “Tools” yazılı kutucuğa tıklayın.

12- Çıkan seçenekler içinden “ASI Manager” yazılı kutucuğa tıklayın.

13- “ASI Loader”nın ve “OpenIV.ASI”nın karşısındaki “Install” yazılı kutucuğa tıkladıktan sonra sağ altta bulunan “Close” yazılı kutucuğa tıklayıp devam edebilirsiniz.

14- Ardından “Tools” yazısı altındaki “Open Package Installer” adlı kutucuğa tıklayınız. 6. adımda indirdiğiniz GTA 5 Türkçe yama dosyasını seçiniz.

15- Daha sonra sağ tarafta bulunan “Install” yazılı kutucuğa tıklıyoruz.

16- “”mods” folder” seçeneğini seçip Türkçe yamayı istediğimiz zaman kaldırabiliriz. “”mods” folder” seçeneğini seçtikten sonra “Install” yazılı seçeneği seçip. Kurulum tamamlandıktan sonra “Close” yazılı kutucuğa basarak Türkçe yamanın kurulması tamamlanmış olur.

GTA 5 Türkçe yama kaldırma?

GTA 5’in kurulu olduğu dosyalara girip “mods” klasörünü silmek, ya da ismini değiştirmek Türkçe yamanın kaldırılmasına yeterli olacaktır.

Bu içeriğimiz de siz değerli okurlarımız için GTA 5 Türkçe yama nasıl yapılır konusunu ele aldık. İçeriği beğendiyseniz arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz. Yorumlar bölümünden fikirlerinizi belirtmeyi unutmayın. Wroxe herkese iyi günler diler.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.