AirTag Fabrika Ayarlarına Nasıl Sıfırlanır?

05.02.2023
AirTag Fabrika Ayarlarına Nasıl Sıfırlanır?

Başka birinin daha önce kullandığı ancak sıfırlamayı unuttuğu bir AirTag öğe izleyiciyi kullanmak isterseniz, onu sahibinin hesabından ayırmanız gerekir. Bu eğitimde, bu öğe izleyiciyi bir Apple Kimliği hesabından kaldıracak olan AirTag’i nasıl sıfırlayacağınızı göstereceğiz. Bunu yapmak, AirTag’i farklı bir Apple Kimliği ile kolayca kullanmanızı sağlar.

AirTag’i Apple Kimliğinizden Nasıl Kaldırabilirsiniz?

AirTag, Apple’ın Eşleştirme Kilidi olarak adlandırdığı ve hiç kimsenin aygıtınızdan bir AirTag’in eşlemesini uzaktan kaldıramamasını sağlayan bir özelliği destekler. Bir AirTag, Apple Kimliğinizden kolayca kaldırılabilir, böylece başka bir kişi onu Bul uygulamasında kullanabilir. Bunu yapmak için basitçe:

 1. Bul uygulamasını aç
 2. Öğeler sekmesine dokunun
 3. AirTag’inizi seçin
 4. Öğeyi Kaldır etiketli seçeneği seçin.

Ancak başka birinin kullandığı bir AirTag’i eşleştirmek için önce sahibinden cihazı Apple Kimliğinden çıkarmasını istemeniz gerekir çünkü bir AirTag aynı anda bir Apple Kimliği hesabıyla ilişkilendirilebilir. Ancak, sahibi AirTag’i Apple Kimliğinden çıkarmışsa ancak aksesuarın Bluetooth kapsama alanı dışındaysa ve bu nedenle işlem yarım kalmışsa ne olur?

Bu tür herhangi bir AirTag, kendi cihazlarınızla kullanmak üzere başka bir Apple Kimliği hesabıyla ilişkilendirilmeden önce, aşağıda daha ayrıntılı olarak verilen talimatlar kullanılarak fabrika ayarlarına sıfırlanmalıdır. Akılda tutulması gereken önemli bir nokta, bir AirTag’i Bul uygulaması aracılığıyla kaldırmanın, aksesuarı Apple Kimliğinizden ayırmanın tek yolu olduğudur. Apple’ın web sitesindeki bir destek belgesine göre “Apple, Eşleştirme Kilidini sizin için kaldıramaz.”

AirTag Fabrika Ayarları Sıfırlama

AirTag Fabrika Ayarları Sıfırlama

AirTag Fabrika Ayarları Sıfırlama

Başka birinin kullandığı bir AirTag’i bağlamak istiyorsanız ve bu kişi, aksesuarı Apple Kimliğinden çıkarırken Bluetooth menzilinin dışındaysa, aşağıdaki adımlar AirTag’i başka bir Apple Kimliği hesabıyla kullanılabilmesi için sıfırlamanıza olanak tanır.

 1. AirTag’inizin pil kapağına bastırın ve dönmesi durana kadar saat yönünün tersine döndürün.
 2. Pille birlikte kapağı çıkarın.
 3. Pili değiştirin.
 4. Bir ses duyana kadar pili hafifçe bastırın.
 5. Ses bittiğinde, işlemi dört kez daha tekrarlayın. Toplam beş ses olmak üzere, pile her bastığınızda bir ses duymalısınız.
 6. Şimdi kapaktaki üç tırnağı AirTag’deki üç yuvayla hizalayın.
 7. Bir ses duyana kadar kapağı yavaşça aşağı doğru bastırın.
 8. Dönmesi durana kadar kapağı saat yönünde çevirin.

AirTag’leri fabrika ayarlarına bu şekilde sıfırlarsınız.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.