Instagram’ı şahlandıracak özellik yolda!

16.05.2021
Instagram’ı şahlandıracak özellik yolda!

Akıllı telefonların gelişmesiyle beraber birçok uygulamayı kullanma şeklimizde otomatik olarak değişti. Eskiden telefonlar ile sadece arama yapıp mesaj gönderebiliyorken günümüzde bu durum çok değişti. Artık cebimizde bulunan akıllı telefonlar bir nevi bilgisayar görevi görmekte. Bundan dolayı Facebook, Twitter, Instagram gibi uygulamaların kullanım oranı mobilde çok daha fazladır. Instagram tarzı uygulamaların internet siteleri olmasına rağmen ne yazık ki çok fazla kişi tarafından kullanılmaz. Mobilde yapabildiğiniz birçok işlemi Instagram’ın internet sitesine ne yazık ki yapamazsınız.

Instagram’ın günümüzde 1 milyardan fazla aktif kullanıcısı mevcuttur. Bilgisayar üzerinden Instagram kullanan sayısı mobile kıyasla daha az olabilir fakat önemsenmeyecek bir kitle mevcuttur. Instagram’da bunun farkında tabii ki de, bundan dolayı yakın tarihte internet sitesine getireceği özelliğe hadi hep beraber göz atalım!

Instagram Bilgisayar Üzerinden Gönderi Paylaşma

Instagram diğer sosyal medya platformlarına kıyasla internet sitesi tarafında en zayıf platformdur. Eskiden Instagram’ın internet sitesi üzerinden DM kutumuza bile bakamıyorduk. Neyse ki Instagram bu açığının farkında ve her geçen gün kapatmak için çabalıyor.

Son bomba ise bir Twitter kullanıcısı olan Alessandro Paluzzi tarafından patladı. Alessandro tersine mühendislik yaparak Instagram’ın internet sitesinde ileride gelecek olan bir gönderi paylaşma ekranına ulaştığını insanlarla paylaştı. Böylelikle ileride Instagram’a eklenecek bir özellik hakkında erkenden bilgi sahibi olmuş olduk.

Yukarıda da gördüğünüz üzere Instagram bu konuda çalışıyor. Özellik büyük ihtimalle çok yakın bir tarihte her kullanıcı için kullanılabilir bir hale gelecektir. Özellikle işi sosyal medya olan insanlar bu özellikle beraber iş yüklerinde büyük bir hafifleme yaşayacaklardır. Aynı zamanda da internet sitesi üzerinden gönderi paylaşmak için bir ton çaba sarf eden insanlar bu özelliğin gelecek olmasına bir hayli sevineceklerdir.

Bu blog yazımızda siz değerli okurlarımız için “Instagram’ı şahlandıracak özellik yolda!” konusunu detaylı bir şekilde anlattık. Umarız ki bu yazımız sizin için faydalı olmuştur. Yazımız hakkında ki görüşlerinizi ve sorularınızı alt tarafta bulunan yorumlar bölümünden bizlere iletebilirsiniz. Wroxe olarak herkese iyi günler dileriz!

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.