Instagram Biyografiye Konum Ekleme

03.06.2023
Instagram Biyografiye Konum Ekleme

Markaların Instagram biyografilerine genellikle konum eklediklerini fark etmişsinizdir. Siz de ekleyebilirsiniz! Böylece takipçileriniz sizi kesinlikle çevrimdışı olarak bulacaktır. Profil sayfanızda tıklanabilir bir adresin nasıl görüntüleneceğini anlatacağız. Ayrıca, haritalara tıklanabilir bağlantılar içeren birkaç adresi aynı anda koymanın bir yolunu da paylaşacağız.

Markanızın Instagram Hesabında Konumlara İhtiyaç Duyduğunuzda

İlk olarak, Instagram biyografisindeki bir konumun nasıl çalıştığını görelim. Bir tane ekliyorsunuz ve bir kullanıcı buna dokunduğunda, telefonunda yüklü olan harita uygulamalarından birini açması öneriliyor. Açılan uygulama kullanıcıya adresi gösterir. Markanızın Instagram biyografisinde harita üzerinde tam bir adres bağlantısı ne zaman yararlı olabilir? Müşterilere, varsa çevrimdışı mağazalarınıza veya ofislerinize

 • varsa çevrimdışı mağazalarınıza veya ofislerinize nasıl ulaşacaklarını. Alıcılara harita üzerinde doğru bir noktaya bağlantı verin ve oraya tam olarak nereden ve nasıl gideceklerini bilsinler.
 • hangi bölgelerle çalıştığınız. Çevrimdışı mağazalarınız olmasa bile Instagram biyografinize bir konum eklemelisiniz, işletmeniz belirli bir şehirden bir kitleye odaklanmışsa yardımcı olacaktır.

Örneğin, Instagram’da satış yapıyorsunuz, ancak teslimat alanı sınırlı. Konumu biyografinize koymanız gerekir çünkü bu, kullanıcıların sipariş vermeleri halinde ürünleri onlara teslim edip etmeyeceğinizi anlamalarına yardımcı olacaktır. Bu, diğer önemli şeyler için biyografi metninizde karakter tasarrufu sağlar. Instagram biyografinize yalnızca müşterilerle çalıştığınız yerleri yazın. Merkez ofisinizin adresi, orada sipariş veremeyecek veya alamayacaklarsa müşteriler için hiçbir işe yaramaz. Sadece kafalarını karıştırabilir. Şimdi bu kısımda kendini tanıyanlar için Instagram biyografinize nasıl konum ekleyeceğinizi detaylı bir şekilde anlatacağız.

Instagram Biyografinize Konum Bağlantısı Nasıl Eklenir?

Instagram biyografinize bağlantı olacak bir konum ekleyebilirsiniz. Bu yalnızca bir İşletme hesabında yapılabilir.

Instagram Biyografinize Konum Nasıl Eklenir?

Instagram Biyografinize Konum Nasıl Eklenir?

Instagram’da İşletme Hesabına Nasıl Geçilir?

Instagram’da yalnızca bir İşletme hesabında biyografinize konum ekleyebileceğiniz için, önce buna nasıl geçeceğinizi görelim. Zaten geçiş yaptıysanız, bir sonraki adıma geçin. Bir İşletme hesabına geçin:

 1. Profil fotoğrafınıza dokunun.
 2. Hamburger menüsüne dokunun.
 3. Ayarlar’ı seçin.
 4. Hesap’a gidin.
 5. Profesyonel hesaba geç öğesine dokunun.
 6. Devam et öğesine dokunun.
 7. Bir kategori seçin.
 8. Bitti öğesine dokunun.
 9. İşletme öğesini seçin.
 10. İleri öğesine dokunun.
 11. Ayarları şimdilik atlamak için çarpı işaretine dokunun. Bunları daha sonra her zaman ayarlayabilirsiniz.

Instagram Biyografinize Konum Nasıl Eklenir?

Artık bir İşletme hesabınız var. Bu, Instagram biyografinize bir konum koyabileceğiniz anlamına gelir. Profil ayarlarına ekleyin. Instagram biyografinizde bir konumu nasıl ayarlayacağınız aşağıda açıklanmıştır:

 1. Profili düzenle’ye dokunun.
 2. İletişim seçeneklerini seçin.
 3. İş adresi’ni seçin.
 4. Şehir veya kasaba adınızı yazın, alanlara posta kodunuzu ve açık adresinizi de belirtebilirsiniz.
 5. Kaydet’e dokunun.
 6. Tekrar kaydet öğesine dokunun.
 7. Bir kez daha kaydet’i seçin.

Instagram biyografinizdeki adresin ne kadar doğru olacağına siz karar verirsiniz. Sadece şehri belirtebilir veya sokak adını ve ev numarasını da ekleyebilirsiniz. Kuruluşunuzun adını da yazabilirsiniz, o zaman bir harita uygulaması bir kullanıcıya kat ve ofis numarasını da gösterecektir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.