Google Takvim’de Silinen Etkinlikler Nasıl Geri Yüklenir?

15.01.2022
Google Takvim’de Silinen Etkinlikler Nasıl Geri Yüklenir?

Google Takvim’i kullanıyorsanız, özellikle Google ekosistemine tam olarak entegre olduysanız, bunun kişisel ve iş yaşamınızı düzenlemenin en iyi yollarından biri olduğunu bilirsiniz. Bazen, biraz mutlu olabilir ve yanlışlıkla bir etkinliği silebilirsiniz. Ya da belki bir olayı bilerek çöpe attınız ve fikrinizi değiştirdiniz. Durum ne olursa olsun, neyse ki Google Takvim’deki etkinlikler kurtarmak mümkün. Şu anda bu yalnızca masaüstünde mümkündür, ancak diğer cihazlarda (mobil gibi) sildiğiniz etkinlikler bu adımlarla kurtarılabilir.

Silinen Google Takvim Etkinlikleri Nasıl Kurtarılır?

Bir etkinliği sildiğinizde, 30 gün boyunca çöp kutusuna yerleştirilir. Bu süreden sonra kalıcı olarak silinir. Takviminizde Etkinliklerde değişiklik yap veya Değişiklik yap ve paylaşımı yönet iznine sahip olan herkesin etkinlikleri silip geri yükleyebileceğini unutmayın. Bir Google Takvim etkinliğini ilk sildiğinizde, kararı hemen geri alabilirsiniz. Bunu yapmak için ekranın alt kısmındaki açılır pencerede Geri Al’a tıklayın. Bu şansı kaçırdıysanız, bir Google Takvim etkinliğini nasıl geri yükleyeceğiniz aşağıda açıklanmıştır;

  1. Web’de Google Takvim’e gidin.
  2. Sağ üstte, Ayarlar menüsüne (dişli simgesi) tıklayın.
  3. Çöp Kutusu’nu tıklayın. Bazı bölgelerde buna Bin denir.
  4. Gerekirse sol menüden ilgili takvimi seçin.
  5. Tek bir olayı geri yüklemek için üzerine gelin ve geri yükle simgesine tıklayın (sola bakan kavisli bir ok).
  6. Birden çok olayı geri yüklemek için soldaki onay kutularını kullanın, ardından tablonun sol üst köşesindeki geri yükle simgesini tıklayın.

Etkinlikler

Alternatif olarak, bir etkinliği 30 günlük süre dolmadan kalıcı olarak silebilirsiniz. Bunu yapmak için geri yükle simgesi yerine tek bir olaydaki çöp kutusu simgesini tıklayın veya her şeyi silmek için Çöp kutusunu boşalt’ı tıklayın.

Google Takvim ile Üretken Kalın

Özellikle verimli bir iş günü sürdürmek için kullanıyorsanız, Google Takviminizi düzenli ve güncel tutmak en iyisidir, bu nedenle bazen etkinlikler silmeniz gerekebilir. Ancak, bir olayı kurtarmanız gerekirse, şimdi nasıl yapılacağını biliyorsunuz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM