Instagram’da Bildirimsiz Mesaj Gönderme Nasıl Yapılır?

27.03.2024
Instagram’da Bildirimsiz Mesaj Gönderme Nasıl Yapılır?

İnternet kullanımının yaygınlaşmasıyla sosyal medya platformları da popülerlik kazanmıştır. Bu platformlardan biri olan Instagram, milyonlarca kullanıcıya sahiptir. Kullanıcılar Instagram’ı sadece fotoğraf ve video paylaşımı yapmak için değil, aynı zamanda arkadaşlarıyla iletişim kurmak ve mesajlaşmak için de kullanmaktadır. Ancak bazen kullanıcılar, bildirimsiz mesaj gönderme özelliğini arayabilirler. Peki, Instagram’da bildirimsiz mesaj gönderme nasıl yapılır?

Instagram’da Sessiz (Bildirimsiz) Mesaj Nasıl Gönderilir?

Instagram’da bildirimsiz mesaj göndermek için öncelikle uygulamayı açmalısınız. Profilinize giriş yaptıktan sonra, sağ üst köşede bulunan mesaj simgesine tıklayarak mesajlarınıza erişebilirsiniz. Ardından, mesaj göndermek istediğiniz kişinin kullanıcı adını arama çubuğuna yazarak profilini bulmalısınız.

Instagram'da Sessiz (Bildirimsiz) Mesaj Nasıl Gönderilir?

Instagram’da Sessiz (Bildirimsiz) Mesaj Nasıl Gönderilir?

Mesaj göndermek istediğiniz kişinin profilini bulduktan sonra, mesaj kutusuna girerek mesajınızı yazabilirsiniz. Bu noktada, mesajı göndermeden önce “bildirim gönder” seçeneğini işaretlememelisiniz. İşaretler, mesajı gönderdiğiniz kişiye bildirim gitmesini sağlar. Bu seçeneği kaldırarak bildirimsiz bir mesaj gönderebilirsiniz.

Mesajınızı yazdıktan sonra, mesajın altında bulunan “gönder” butonuna tıklayarak mesajınızı karşı tarafa iletebilirsiniz. Eğer bildirim gönderme seçeneği işaretsiz ise, karşı taraf sadece mesajı görebilir, bildirim almaz. Bu sayede, bildirimsiz bir mesaj göndermiş olursunuz.

Instagram bildirimsiz mesaj göndermek oldukça basittir. Yapmanız gereken sadece mesajı göndermeden önce “bildirim gönder” seçeneğini kaldırmaktır. Bu sayede istediğiniz kişiye mesaj gönderebilirsiniz. Yine de karşı tarafın size mesaj gönderdiğinde sizin bildirim almanız için bu seçeneği açık tutmanızda fayda vardır. Bu sayede iletişim kurmak istediğiniz kişilerle daha kolay bir şekilde iletişim kurabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.