Xbox Oyun İstatistikleri Nasıl Karşılaştırılır?

07.08.2022
Xbox Oyun İstatistikleri Nasıl Karşılaştırılır?

Bir oyunun zorlukları üzerinde çalışmak ve ilerlemek, başarıların kilidini açmak ve oyuncu puanınızı yükseltmek, Xbox oyunlarının oldukça ödüllendirici özellikleridir. İlerleme, zorluklar ve başarıların sosyal özellikleri için, üzerinde çalıştığınız belirli bir oyundaki çevrimiçi arkadaşınızın oyun istatistikleri ile nasıl karşılaştırdığınızı bilmek isteyebilirsiniz. Oyun istatistikleri Xbox’ta arkadaşlarınızla karşılaştırmak ilginizi çekiyorsa, yardımcı olabiliriz.

Xbox’ınızda Arkadaşlarınızla Nasıl Karşılaştırılır?

Kendi oyun istatistiklerinizi Xbox One veya Xbox Series X|S’deki arkadaşlarınızla karşılaştırmak için basitçe:

 1. Xbox ekranınızda Kılavuz menüsünü açmak için Xbox düğmesine basın.
 2. Kılavuz menüsünden, Profil ve Sistem’e gitmek için Sağ Tampon’a basın.
 3. Kendi profilinizi seçin ve Profilim menüsüne girin.
 4. Profil seçeneklerinizin Oyun sekmesine gidene kadar Sağ Tampon’a tekrar basın.
 5. Başarılar sekmesinin altında, oynadığınız oyunların üzerinde Oyunları karşılaştır başlıklı bir bölüm var, arkadaşlarınızla istatistikleri karşılaştırmaya başlamak için bu seçeneği seçin.
 6. Oyunları karşılaştır seçeneğinin açılması, Xbox arkadaşlarınızın bir listesinin görünmesine neden olmalıdır. Sadece hangi arkadaşınızla oyunları karşılaştırmak istediğinizi seçin.
 7. Bundan sonra, bir oyun listesiyle profilinizin Başarılar bölümüne geri dönmelisiniz. Arkadaşınızın istatistikleriyle karşılaştırmak için listelenen oyunlardan herhangi birini seçin.
 8. Seçilen bir oyunla, oyuncu puanınızın, kilitlenmemiş başarılarınızın ve belirli oyun tabanlı zorlukların sizinle arkadaşınız arasında nasıl karşılaştırıldığını görebilmeniz gerekir.

Xbox hesabınızın Profilim ayarları da Xbox deneyiminizi oyun karşılaştırmalarının ötesinde iyileştirebilir. Xbox’ınızın ana ekranı için dinamik temalar ve profilinizi arkadaşlarınıza vurgulayan özel çevrimiçi avatarlar gibi şeylerin tümüne Profilim seçeneklerinden erişilebilir. En önemlisi, yukarıdaki adımları kullanmak, belirli istatistikleri arkadaşlarınızla karşılaştırmak için profil ayarlarınızı kullanmanıza olanak tanır.

Xbox Oyun İstatistikleri

Xbox Oyun İstatistikleri

Xbox Uygulamasını Kullanarak Oyun İstatistiklerini Karşılaştırma

Oyun istatistiklerini doğrudan Xbox konsolunuz aracılığıyla karşılaştırmanın yanı sıra, iOS ve Android için Xbox Uygulaması aracılığıyla arkadaşlarınızla istatistikleri de karşılaştırabilirsiniz. iOS ve Android için Xbox Uygulamasında oyun istatistiklerini karşılaştırmak için:

 1. Profilinizin oyuncu resmine tıklayarak hesap sayfanıza gidin.
 2. Başarılar’ı seçin ve ardından Karşılaştır’a basın.
 3. Konsol seçeneklerinde olduğu gibi, görüntülenen listeden bir arkadaş seçebilirsiniz ve karşılaştırılabilir tüm oyunlar ve istatistikler görünmelidir.

Bu, Xbox’ınızdan uzaktayken istatistikleri karşılaştırmak istiyorsanız biraz daha kullanışlıdır.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.