CS GO FPS Göstergesi Açma

15.08.2021
CS GO FPS Göstergesi Açma

Birçok oyuncu için favori haline gelen oyunlardan biri olan CS GO, oldukça macera ve heyecan dolu anları oyunculara yaşatmaktadır. Çevrimiçi olarak oynanabilen nişancı oyunlardan biri olan CS GO her zaman iyi bir FPS alınması gerekmektedir. Çünkü iyi FPS ile oyun çok daha dinamik ve canlı şekilde oynanabilmektedir. FPS’nin nasıl olduğunu görebilmeniz için CS GO FPS göstergesi açma işlemini yapmanız gerekir. Kolay bir işlem olan CS GO FPS göstergesi açma işlemleri için yalnızca birkaç adım izlenmesi gerekir.

CS GO Steam Üzerinden FPS Göstergesi Açma

CS GO oyununda FPS göstergesi açılması için en uygun yöntemlerden biri Steam sisteminin kullanılmasıdır. Bu yöntem ile kolaylıkla FPS sayacı aktif hale getirilebilir;

  • Steam üzerinde sol üst bölümde yer alan Steam üzerine tıklamanız gerekir,
  • Ayarlardan sonra oyun içi ayarlara girilmesi gerekir,
  • Steam oyun içi ara yüzü etkinleştirilmesi gerekir,
  • ‘’Oyun içerisi FPS sayacı’’ yazılı yere tıklayın,
  • FPS’nin görüneceği yerin ayarlanması ve işlemlerin tamamlanması,

Bu adımlar yapıldıktan sonra CS GO oyununu tekrar başlatmanız gerekir. Oyunu açtıktan sonra CS GO FPS göstergesi oyun içerisinde etkin bir hale gelmiş olmaktadır.

CS GO FPS Göstergesi

Konsol Komutlarıyla FPS Göstergesi Açma

CS GO oyununda FPS göstergesinin açabilmeniz için konsol komutları ile hareket etmeniz gerekir. Bunun için pratik birkaç işlem yapılması gerekir.

  • CS GO oyununa girin,
  • Konsol açıldıktan sonra cl_showfps 1 veya “+graph” yazmanız gerekir,

Bu işlemden sonra FPS değerlerini görme ve FPS göstergesi açma işlemleri etkin şekilde elde edilir. “+graph” kodunun kullanılması ayrıca Tickrate, Ping ve var değerlerinin de görülmesine olanak sağlar.

İdeal CS GO FPS Değerleri

CS GO oyununda ideal FPS değerleri yaklaşık olarak 60 ile 100 arası seviyelerde olması gerekir. Bu oyun memnun edici ve ideal bir şekilde oynamaya olanak sağlamaktadır. Eğer 100 üzerinde bir FPS olursa her bakımdan daha iyi bir performans elde edilebilirsiniz.

CS GO FPS Ping ve Var Değerleri

CS GO oyununda FPS içeriğinde farklı türden değerler bulunur. Var değerleri ve Ping bunlar arasında en önemlileridir. Var değerleri yüksek olursa oyun severler arka tarafta çalışan birtakım uygulamaları kapatması gerekmektedir. Var değerlerinin mümkün olduğunca düşük olması gerekmektedir. Ping değeri sunucunun gecikmesi süresini belirtir. Düşük seviyelerde olması oyunda iyi performans elde etmeye olanak sağlar.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.