Netflix’in Otomatik Oynatma Özelliği Nasıl Kapatılır?

14.03.2023
Netflix’in Otomatik Oynatma Özelliği Nasıl Kapatılır?

Netflix’in otomatik oynatma özelliği muhtemelen sizin için de can sıkıcı bir durumdur. Özellikle de Netflix hücresel veri kullanıyorsa endişe vericidir: Bir bölümü izlemeyi bitirdikten sonra oynatmayı durdurmayı unutmak, Netflix’in bir sonraki bölümü otomatik olarak oynatmasını engellemez ve istenmeyen veri ücretlerine neden olur. Tüm Netflix cihazlarınızda video otomatik oynatma özelliğini (buna Post-Play diyorlar) sadece birkaç tıklama ile nasıl kapatacağınızı göstereceğiz.

Otomatik Oynatma Özelliği Nasıl Çalışır?

Netflix’te birden fazla bölümü olan televizyon programlarını, filmleri veya diğer içerikleri izlediğinizde, Post-Play sizin için bir sonraki bölümü otomatik olarak oynatmadan önce size kısa bir geri sayım verir. Post-Play, Netflix’in Netflix.com adresindeki web uygulaması, iOS için mobil uygulaması ve oyun konsolları, Apple TV ve diğer set üstü kutular gibi diğer platformlardaki Netflix aracılığıyla çalışır. Tasarlandığı şekilde, Post-Play, izlemeye devam ettiğinizi onaylamanızı istemeden önce iki bölüm oynatacaktır. Bununla birlikte, bazı cihazlar, mevcut tüm bölümleri izledikten veya bir filmi bitirdikten sonra Netflix’in seveceğinizi düşündüğü ilgili başlıkları da oynatacaktır.

Netflix'in Otomatik Oynatma Özelliği

Netflix’in Otomatik Oynatma Özelliği

Netflix’in Oynatma Sonrası Özelliği Nasıl Kapatılır?

Post-Play, Netflix’in mobil uygulamaları üzerinden yönetilemez ve yalnızca web arayüzü üzerinden erişilebilir. Buradan, Netflix kullanan tüm cihazlarınızda Post-Play özelliğini kapatabilirsiniz.

1) Bilgisayarınızda bir masaüstü tarayıcısı açın ve Netflix’in web arayüzündeki Hesabınız bölümüne gidin.

2) Oynatma Ayarları’na tıklayın.

3) “Sonraki bölümü otomatik olarak oynat” seçeneğinin işaretini kaldırın. Bunu yapmak, diğer Oynatma Sonrası özelliklerini etkin tutarken bir sonraki bölümün otomatik olarak oynatılmasını kapatacaktır.

4) Değişiklikleri kaydetmek için Kaydet’e tıklayın ve tarayıcı penceresini kapatın.

İpucu: Netflix oynatma ayarlarınız, video akışlarının kalitesini ekran bazında yönetme seçeneklerini de içerir; böylece, örneğin, Netflix’in aylık hücresel verilerinizi çok açgözlü bir şekilde tüketmesinden endişe ediyorsanız video kalitesini düşürebilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.