2022’de Oynanacak En İyi Mac Oyunları

15.03.2022
2022’de Oynanacak En İyi Mac Oyunları

Mac oyuncusu olmak için daha iyi bir zaman olmamıştı. Ne tür bir oyunla ilgileniyor olursanız olun, seçim yapabileceğiniz her zamankinden daha fazla seçeneğiniz var. Mac oyunları sadece son birkaç yılda çok yol kat etti. Mac, oyunlarda uzun yıllar geride kaldığını hissetse de, bugün Apple sevenler için sağlıklı ve büyüyen bir kitaplık var. Yani, bir Mac oyuncusuysanız, 2022’de göz atmanız gereken dört Mac oyunları var.

Civilization

1991’de piyasaya sürülen ilk Civilization’dan bu yana, Civilization serisi strateji oyunlarının kralı olmuştur. Uzun süredir devam eden serideki en son giriş, temel formülünü aynı tutuyor: Bir medeniyet seçin ve halkınızı mütevazı avcı-toplayıcılardan uzay çağına kadar yönlendirin.

Eğer bir tarih tutkunuysanız, Büyük İskender ve Cengiz Han gibi tarihin efsanevi liderleri olarak oynamayı seveceksiniz. Ancak, Brezilya’nın Pedro II’si veya Kongo’nun Mvemba A Nzinga’sı gibi daha az bilinen bazı büyük liderler de var. Sonunda Civ hatasını yakalarsanız, oyunda ayrıca Rise and Fall ve Gathering Storm olmak üzere iki büyük genişleme paketi bulunur. Her ikisi de işleri taze ve ilginç tutmak için yeni medeniyetler, liderler ve oyun öğeleri ekler.

Hades

Hades, bize Bastion ve Transistor gibi çok beğenilen oyunları getiren geliştirici Supergiant Games’in en yeni macerası. Bu yukarıdan aşağıya aksiyon-macera sizi yeraltı tanrısı Hades’in oğlu Zagreus’un ayakkabılarına (ya da sandaletlerine) sokar. Zagreus olarak asıl amacınız yeraltı dünyasının derinliklerinden kaçmak ve onu Olympus Dağı’nın çok daha güneşli gökyüzüne çıkarmaktır. Ama bunu söylemek yapmaktan daha kolay. Hades’in oynanışı hızlı aksiyon ve kombolar etrafında dönüyor. Yeraltı dünyasındaki yolculuğunuzda koşacak, kesecek, her türlü düşmandan kaçınacaksınız.

Hades, haydut benzeri oyun türünün bir parçasıdır, yani çok fazla öleceksiniz. Yine de hepsi eğlencenin bir parçası. Yeraltı dünyasındaki her geçiş, Zagreus’a arayışınızda daha da ilerlemenize yardımcı olacak yeni güçler ve yetenekler verir. Daha da iyisi, yolculuğunuz boyunca size eşlik edecek harika bir destekleyici karakter var. Hepsi iyi yazılmış ve seslendirilmiş, bu mitolojik slasher’a harika bir atmosfer katıyor.

Fortnite

Fortnite, son birkaç yılda şimdiye kadar yapılmış en popüler oyunlardan biri haline geldi ve battle royale çılgınlığının başlamasında büyük rol oynadı. Yüzeyde, aldatıcı bir şekilde basit görünüyor; Oyun, bir hava gemisinden atlamak, bir iniş alanı seçmek ve ayakta kalan son adama kadar savaşmak etrafında dönüyor. Ama göründüğünden daha derin.

Fortnite’ta sadece savaşmakla kalmayacak, aynı zamanda malzeme toplayacak, diğer oyuncularla takım oluşturacak ve zafere ulaşmanıza yardımcı olacak yapılar inşa edeceksiniz. Fortnite’ın oynanışı inanılmaz derecede bağımlılık yapmakla kalmıyor, toplanacak tonlarca dış görünüm, kozmetik ve ifade var. Fornite son derece popüler bir oyun olmasının yanı sıra bir pop kültürü fenomeni haline geldi. Ünlüler genellikle yılda birkaç kez devasa oyun içi etkinliklerde görünürler. Marshmello ve Travis Scott gibi ünlü müzik sanatçılarının oyun içinde kendi etkinlikleri ve sanal konserleri oldu. İnterneti kasıp kavuran gerçek dışı bir oyuna dalmak istiyorsanız Fortnite’a göz atın.

Shadow of the Tomb Raider

Shadow of the Tomb Raider, son Tomb Raider yeniden başlatma üçlemesinin çarpıcı sonucu ve Mac’te evdeymiş gibi hissettiriyor. Bir kez daha Lara Croft’un yerine geçeceksiniz. Bu sefer, bir Maya kıyamet kehanetinin gerçekleşmesini engellemeye çalışırken Amazon yağmur ormanlarının kalbine gidiyor. Macera boyunca, ormanda ilerlerken antik şehirleri ortaya çıkaracak, çok ihtiyacı olan insanlara yardım edecek ve paralı askerlerle savaşacaksınız. Shadow of the Tomb Raider sadece harika bir temele sahip olmakla kalmıyor, aynı zamanda bazı inanılmaz görseller de içeriyor. Rüzgarda sallanan yapraklar, nefes kesici manzaralar ve atmosferik kalıntılar göreceksiniz. Kalp atışlarını hızlandıran aksiyon sahneleri sırasında mermilerin uçuştuğu zamanlar için harika bir fon.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM