Kalite Kaybı Yaşamadan Görsel Boyutu Küçültme

08.07.2020
Kalite Kaybı Yaşamadan Görsel Boyutu Küçültme

Birçok insan görsellerinin çok fazla boyuta sahip olmasından şikayetçi ne yazık ki. Bir iki adet görsel toplamda çok fazla boyut olarak büyük olmasa da, 100 – 200 adet görsel bazen GB tarzı boyutlara ulaşabilmektedir. İnsanların bazıları bu görselleri bilgisayarında barındıramadığı için bulut depolama servisleri satın almak zorunda bile kalıyor. Bu da haliyle insanlar için ek bir ücret demek oluyor. Endişelenmeyin! Biz bugün sizler için kalite kaybı yaşamadan görsel boyutu küçültme işlemini detaylı bir şekilde paylaşacağız. Bu yapacağımız görsel boyutu küçültme işlemi sanılanın aksine zor değil, çok ama çok basit bir işlemdir. Bilgisayar kullanmayı hiç bilmeyen bir insan bile bu işlemi rahatlıkla yani zorlanmadan yapabilir. Birazdan yapacağımız bu işlemi bir internet sitesi sayesinde yapacağız. Daha fazla uzatmadan görsel boyutu küçültme işlemini anlatmaya başlayalım hadi!

Kalite Kaybı Yaşamadan Görsel Boyutu Küçültme

Az önce de dediğimiz gibi, bu işlemi yapmamızı sağlayan bir adet internet sitesi mevcuttur. Birazdan sizinle paylaşacağımız site, kalite kaybı olmadan görsellerinizi küçültmenize olanak sağlayan bir sitedir. Bu site diğer görsel boyutu küçültme sitelerine nazaran çok daha iyidir. Bu site, kalite kaybı yaşatmaz, kullanımı çok kolaydır, tamamen ücretsiz bir sitedir.

İnternet sitesinin adresi: https://tinypng.com

İnternet sitesinin kullanımı söylediğimiz gibi çok ama çok basittir. Boyutunu küçültmek istediğiniz görseli siteye sürükle bırak şeklinde yükleyiniz. İnternet sitesi resminizi işleyecek ve sonrada küçültme işlemine geçecektir. Bu işlem ortalama 4-5 saniye sürmektedir. İşlem bittikten sonra görselinizin “%” kaç küçüldüğünü görebilir ve yeni boyutunu da görebilirsiniz.

Görsel Boyutu Küçültme

Görselden gördüğünüz üzere, 1.7 MB bir boyuta sahip olan görseli, 515 KB gibi bir değere düşürmüş ve görselin boyutunda toplamda %70’lik bir düşüş olmuş. Gerçekten muazzam bir değer! Görselinizin boyutu düşerken kalitesi hiçbir şekilde düşmeyecektir. Boyutu düşmüş görselinizi indirmek için “download” butonuna basmanız yeterli olacaktır.

Bu yazımızda siz değerli okurlarımız için kalite kaybı olmadan görsel boyutu düşürme işlemini anlattık. Yazı hakkında ki görüşlerinizi ve sorularınızı alt tarafta bulunan yorumlar bölümünden bizlere sorabilirsiniz. Wroxe herkese iyi günler diler!

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.