Apple TV’de Karanlık Mod Nasıl Etkinleştirilir?

12.03.2023
Apple TV’de Karanlık Mod Nasıl Etkinleştirilir?

Karanlık Mod, yeni tvOS 10 yazılımı sayesinde Apple TV’nize geldi. Gerçekten de Karanlık Mod, film afişlerini, simgeleri ve diğer bilgileri geceleri daha kolay okunabilir hale getirmek için kullanıcı arayüzü boyunca arka planların ve menülerin görünümünü ayarladığından büyük ekran TV’lerde anlamlıdır. Özellikle ev sineması ortamına veya daha karanlık odalara uyması için parlak ve taze Apple TV arayüzü yerine daha koyu bir arka planı tercih edebilecek kişiler için harika bir geliştirme. tvOS 10’un varsayılan Aydınlık görünümü ile yeni Karanlık Mod arasında hızlıca nasıl geçiş yapabileceğinizi aşağıda bulabilirsiniz. Apple TV’niz için koyu bir arka planı iki farklı şekilde seçebilirsiniz.

Ayarlar’da Karanlık Mod Nasıl Etkinleştirilir?

Ayarlar → Genel → Görünüm bölümüne gidin ve arka planların ve menülerin görünümünü çok daha koyu bir renk düzenine değiştirmek için yeni bir Koyu seçeneği belirleyin. tvOS’un varsayılan görünümüne geri dönmek için bunun yerine Işık seçeneğini seçin. Alternatif olarak, Siri’den Koyu veya Açık modu etkinleştirmesini isteyin.

Apple TV'de Karanlık Mod

Apple TV’de Karanlık Mod

Siri Aracılığıyla Karanlık Mod Nasıl Etkinleştirilir?

Siri Remote’un Siri düğmesine basın ve “Koyu Modu Etkinleştir” ya da sadece “Koyu Mod” deyin. tvOS’un varsayılan parlak arayüzüne geri dönmek için Siri’yi çağırın ve “Işık Modu” deyin. Ayarlar’da gezinmek yerine Siri seçeneğini kesinlikle tercih ederiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.