YouTube Shorts Özelliği Nasıl Kapatılır?

30.04.2023
YouTube Shorts Özelliği Nasıl Kapatılır?

Bir içerik oluşturucu veya normal bir YouTube kullanıcısı olarak YouTube Shorts özelliğiyle karşılaşmış olabilirsiniz. Shorts, YouTube’da kullanıcıların kısa video içeriği oluşturmasına ve yüklemesine olanak tanıyan yeni bir özelliktir. Ancak, herkes Shorts’u kullanmakla ilgilenmeyebilir ve bazıları bu özelliği kapatmayı tercih edebilir. Bu makalede, YouTube Shorts özelliğinin nasıl kapatılacağını açıklayacağız.

YouTube Shorts Özelliği Kapatma

Öncelikle, YouTube Shorts özelliğinin hala farklı cihazlarda kullanıma sunulmakta olduğunu belirtmek gerekir; bu nedenle, herkes tarafından kullanılamayabilir. Özelliğe sahipseniz, kapatmak kolaydır. YouTube uygulamanızın alt kısmında “Ana Sayfa “ya dokunun ve “Kısalar” simgesini bulun. Üzerine basılı tuttuğunuzda “Kanal Önerme” seçeneğini içeren yeni bir menü açılacaktır. Üzerine dokunun ve ardından “İlgilenmiyorum” seçeneğine de dokunarak onaylayın.

YouTube Shorts Özelliği

YouTube Shorts Özelliği

Masaüstünüzde YouTube web sitesini kullanıyorsanız, YouTube ayarlarınızdan Shorts’u kapatabilirsiniz. YouTube’da oturum açtıktan sonra, sağ üst köşede bulunan profil resminize tıklayın. Açılır menüden “Ayarlar “ı seçin. Sayfanın en altına inin ve “Kanal Önerme” seçeneğini bulun. Kısaltmalarını kapatmak istediğiniz kanalın adını yazın ve ardından “İlgilenmiyorum” seçeneğine tıklayarak onaylayın.

YouTube uygulamasının akışında gezinirken Şort özelliğine rastlarsanız, videonun küçük resmindeki üç noktalı menüye tıklayabilirsiniz. Bunu yaptıktan sonra “Kanalı Tavsiye Etme” seçeneğini seçin. Bu seçenek yalnızca söz konusu kanaldaki Kısalar içeriğini kapatacaktır.

YouTube Shorts özelliği birçok kullanıcı için platforma heyecan verici bir eklenti olsa da, herkesin fincan çayı olmayabilir. İkinci kategoriye giriyorsanız, Shorts özelliğini kapatmak basittir ve farklı yöntemler kullanılarak yapılabilir. YouTube uygulamasındaki Shorts simgesinden, masaüstünüzdeki YouTube ayarlarınızdan veya hatta karşılaştığınız herhangi bir Shorts videosundaki üç noktalı menüden kapatabilirsiniz. İşin güzel yanı, daha fazla kısa biçimli içerik keşfetmeye hazır olduğunuzda özelliği her zaman tekrar açabilmenizdir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.