Broşür ile el ilanı arasındaki farklar nelerdir?

11.11.2021
Broşür ile el ilanı arasındaki farklar nelerdir?

Broşür kelimesi günlük hayatta sıkça karşımıza çıkan ve genel anlamda tanıtım maksadıyla kullanılan dokümanları ifade eder. Broşür kelimesi Türkçe’ye Fransızca kökenli bir kelimeden dahil olmuştur. Buluşurlar tek sayfadan oluşabileceği gibi birden fazla sayfadan oluşabilmektedir. A4 boyutlarında broşür basmak mümkün olduğu gibi A3 ve A7 boyutlarında da broşürlerin basıldığı katlanarak ya da çok sayfalı olarak kullanıldığı gözlemlenmektedir. Broşürlerde önemli olan görsellere ve kısa süreli bir göz atma neticesinde göz atan bireylerde çeşitli bilgilerin akılda kalmasına yer vermektir. Broşürler son derece faydalı ve kaliteli bir biçimde basıldıkları takdirde özellikle de ticaret alanında karlılığı arttıran önemli reklam argümanları arasında yer alır.

Broşürler çeşitli şekillerde dizayn edilebilir

4 sayfa + 4 sayfa kapak İç sayfalar 130 gr kuşe, kapak 300 gr Parlak kuşe

Broşür deyince günümüzde akla tek sayfalık dokümanlar gelmektedir. Genellikle posta kutularına ofislerde masaların üzerlerine arabaların sileceklerine ve daha birçok alana yerleştirilen broşürler neticesinde lokantaların marketlerin ve yeni açılan kuruluşların faaliyetlerine dair bilgi edinmek mümkündür. Broşür baskı çeşitleri kuşe kağıda yapılabilecekleri gibi normal kağıtlar üzerine de renklendirme yapmak suretiyle basılabilirler.

Broşürler bireylerin kısa süreli göz atmaları için dizayn edilmiş dokümanlar olduklarından ötürü az kelimeyle çok şeyin ifade edilmesi gerekir. Bu nedenle dokümanların içerisinde sloganlara atasözlerini küçük bilgilerin büyük puntolarla yazılıp akılda kalıcı bir hale getirilmesine ihtiyaç vardır. Hiçbir broşür ve tanıtım faaliyetinde uzun yazılara ayrıntılı bilgilere ve geniş akademik paylaşımlara gerek yoktur. Aksi takdirde broşür faaliyeti oldukça sıkıcı olacak ve kimse tarafından okunmayarak işlevini yitirecektir.

matbaa baskı teknikleri

www.brosur.com.tr kaliteli hizmet sunmaktadır

www.brosur.com adresi üzerinden Türkiye’de hatta dünyada yürütülen en başarılı broşür faaliyetlerine ve çalışmalarına ulaşmak mümkündür. 2000 yılında Show reklam adı altında baskı ve reklam sektörüne giriş yapan kurulur günümüzde Bileşen Reklam Matbaa adı altında çalışmalarını sürdürmektedir. Firma en kaliteli malzemeleri kullanmak suretiyle geniş bir ürün yelpazesine sahip olarak akılda kalıcı ve sonuç odaklı muhteşem broşürlerin hayata geçirilmesini sağlamaktadır.

Firma katalog, dergi, broşür, kartvizit, afiş, cepli dosya, bloknot, antetli kağıt, sticker, otomobil reklam ürünleri, karton çanta, magnet ve daha birçok ürünü ile müşterilerine profesyonel bir hizmet sunmaktadır. Kurmuş oldukları verimli internet sitesi ile amaçları müşterilerinin tek bir elden zahmetsizce grafik tasarım ürünleri başta olmak üzere tüm Reklam ve baskı ürünlerini temin etmesini sağlamaktır. Firma bunu yaparken broşür baskı fiyatları konusunda da son derece ulaşılabilir bir fiyat politikası belirlemiş, müşterilerinin de bütçesini sarsmamayı hedeflemiştir.

El ilanı ile broşür dizaynı nasıl olur?

Broşür el ilanına göre daha fazla içeriğe sahip olan ayrıntılı bilgilerin yer aldığı bir reklam ürünüdür. El ilanı ise halka açık alanlarda dağıtılan bu anlamda broşürlere benzeyen fakat son derece kısa bir şekilde hazırlanmış olan tanıtımı ilanlarıdır. Broşürlerden daha sade tasarlanmıştır ve daha az ayrıntıya yer vermektedir. El ilanlarında ayrıntılara takılmadan bilgiyi hedef kitleye en ekonomik bir biçimde vermeye çalışılır.

El ilanları özellikle restoranların yeni açılan marketlerin kafelerin vazgeçilmez reklam imkanları arasında bulunur. El ilanları genel olarak bireylere elden ulaştırılan ve dağıtılan posta kutularına konulan broşürler gibi özellikle çevredeki mahalle sakinlerinin ürün ve hizmetlerden haberdar olmasını sağlayan reklam argümanlarıdır. Öte yandan el ilanlarının haber verme işlevi de bulunmaktadır. Bu işlem sayesinde özellikle iş ilanlarından etkinliklerden indirimlerden ve son derece geniş konulardan haberdar olmak mümkündür.

matbaa baskısı

www.brosur.com.tr el ilanı tasarımını da gerçekleştirir

www.brosur.com kurulduğu günden bu yana birçok sektörde faaliyet yürüten müşterilerinin ihtiyaç ve beklentilerine yönelik en kaliteli el ilanı baskı çeşitlerine ortaya koymaktadır. Firma bu anlamda internet üzerinden web sitesi aracılığıyla müşterilerinin ürün ve hizmet talebinin almaktadır. Firma kurulduğu günden bu yana %100 müşteri memnuniyeti odaklı bir çalışma prensibi sergilemektedir ve bilgilendirme ya da tanıtım maksadıyla hazırlanmış olan el ilanlarının en verimli bir şekilde amacına ulaşarak dizayn edilmesine sağlamayı hedeflemektedir. Öte yandan zaten ekonomik bir reklam argümanı olan el ilanı fiyatları konusunda da ulaşılabilir bir fiyat politikası seçmiştir.www.brosur.com bünyesinde son derece profesyonel bir ekibin istihdam eder

 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.