Android’den iPhone 14’e SIM Nasıl Aktarılır?

01.10.2022
Android’den iPhone 14’e SIM Nasıl Aktarılır?

Herkese merhaba, bugün bu yazıda size SIM Android’den iPhone 14’e nasıl aktaracağınızı göstereceğiz. Basitçe söylemek gerekirse, eSIM veya gömülü SIM kart, cihazda fiziksel bir SIM kart ve dolayısıyla bir SIM kart yuvası ihtiyacını ortadan kaldırır. Bunu kullanan cihaz sayısı nispeten düşük kalsa da, Apple’ın iPhone 14 ve iPhone 14 Pro’nun yalnızca eSIM’e geçtiğini duyurmasıyla birlikte, diğer akıllı telefon üreticilerinin de aynı şeyi yapması an meselesi. O halde lafı fazla uzatmadan başlayalım.

eSIM, eSIM hizmetleri sunan herhangi bir operatöre bağlanabilen bir mobil cihaza yerleştirilmiş bir SIM karttır. Ek olarak, eSIM geleneksel bir SIM kart gibi çalışır, ancak onu kullanmak için fiziksel bir SIM kart gerekli değildir. Aslında, cihaza önceden yüklenmiştir ve yeni bir operatörün “eSIM profili” yüklenerek etkinleştirilebilir. Aslında, fiziksel SIM kartın bir evrimidir. Giderek daha fazla akıllı telefon, tablet ve dizüstü bilgisayar bir eSIM kartla donatılıyor. Devam etmeden önce Android cihazı güncellemenizi ve iPhone’u en son işletim sistemine güncellemenizi öneririz.

Android’den iPhone 14’e SIM Nasıl Aktarılır?

Bir operatörün uygulamasını kullanarak eSIM’inizi nasıl aktarabilirsiniz?

Adım 1:  Yeni iPhone 14’ünüzü kurmaya başlamak için Hoş Geldiniz ekranından yukarı kaydırın.

Adım 2:  Hücresel kurulumu ayarla ekranına ulaşana kadar kurulum işlemine devam edin.

Adım 3:  Ayarlar’da Daha sonra kur’u seçin.

Adım 4:  iPhone’unuzun kurulumunu tamamlayın. Kurulum işlemini tamamladıktan ve ana ekranınıza geldikten sonra, operatörünüzün uygulamasını App Store’dan indirin ve eski telefonunuzdan eSIM’inizi Yükleme veya Aktarma talimatlarını izleyin.

Android'den iPhone 14'e SIM Aktarma

Android’den iPhone 14’e SIM Aktarma

QR Kodu Kullanarak eSIM’inizi Nasıl Aktarabilirsiniz?

Adım 1:  Yeni iPhone 14’ünüzü kurmaya başlamak için Hoş Geldiniz ekranından yukarı kaydırın.

Adım 2:  Hücresel kurulumu ayarla ekranına ulaşana kadar kurulum işlemini takip edin.

Adım 3:  QR kodunu kullan’ı seçin.

Adım 4:  iPhone kameranızı QR koduna yönlendirebilmek için talimatları izleyiniz. Bunu basılı kod kullanarak ya da doğrudan eski tabletiniz, telefonunuz ya da bilgisayarınız gibi ikinci bir ekrandan yapabilirsiniz.

Adım 5:  QR kodunu tarayamıyorsanız veya operatörünüz bunun yerine size manuel aktivasyon kodları sağlıyorsa, Ayrıntıları manuel olarak girin’i seçin ve bir sonraki ekranda operatörünüz tarafından sağlanan aktivasyon bilgilerini yazın.

Adım 6:  iPhone 14 eSIM etkinleştirme işleminin tamamlanmasını bekleyin.

Adım 7:  Hücresel kurulum tamamlandı mesajı göründüğünde Devam’ı seçin.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.