YouTube Otomatik Video Oynatma Nasıl Durdurulur?

03.12.2023
YouTube Otomatik Video Oynatma Nasıl Durdurulur?

Bu hafta Google, YouTube uygulamasında ana sayfaya otomatik oynatılan videolar getirdi. Bunun iyi bir fikir olduğunu düşünüp düşünmemek konumuzun dışında, çünkü bu özellik geldi ve bu konuda yapabileceğimiz bir şey yok. Bu hafta Google, YouTube uygulamasında ana sayfaya otomatik oynatılan videolar getirdi. Bunun iyi bir fikir olduğunu düşünüp düşünmemeniz konunun dışında, çünkü bu özellik burada ve bu konuda yapabileceğimiz hiçbir şey yok. İşte her iki durum için de YouTube otomatik oynatma nasıl kapatacağınız.

Otomatik Başlayan YouTube Videoları Nasıl Kapatılır?

Adım 1: YouTube uygulamasını açın. Otomatik oynatma kullanıma sunulmasından bu yana ilk kez açıyorsanız, ekranımın altındaki gibi bir bildirim görebilirsiniz:

Adım 2: Bu bildirimi görürseniz, “Anladım “a basabilirsiniz ve bildirim kaybolur ya da “Ayarlar “a tıkladığınızda sizi YouTube otomatik oynatma kapatabileceğiniz alana götürecektir. Bildirimi alanlarınız için “Ayarlar “a basın ve iki paragraf ilerleyin. Bildirim almayanlar için, ana sayfanın sağ üst köşesindeki avatar simgenize tıklayın.

Otomatik Başlayan YouTube Videoları Nasıl Kapatılır?

Otomatik Başlayan YouTube Videoları Nasıl Kapatılır?

Adım 3: Avatar simgenize tıkladıktan sonra hesap sayfanıza yönlendirileceksiniz. YouTube Red’e abone değilseniz sizinki biraz farklı görünebilir, ancak benzer seçenekler sayfanızda olacaktır. “Ayarlar” bağlantısına tıklayın.

Adım 4: Ayarlar sayfasına geldiğinizde, bundan sonra ne yapmanız gerektiği oldukça açıktır. “Otomatik Oynat” seçeneğine basın.

Adım 5: Burası YouTube otomatik oynatmayı kapatabileceğiniz yerdir. Listedeki ilk seçenek, bir videoyu izlemeyi bitirdikten sonra YouTube’un başka bir video oynatıp oynatmayacağını kontrol etmek içindir. Ben şahsen bu özellikten hoşlanmıyorum, bu yüzden bu seçeneği kapattım.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.