Excel Verilerini PowerPoint Sunumunuza Nasıl Bağlarsınız?

29.12.2021
Excel Verilerini PowerPoint Sunumunuza Nasıl Bağlarsınız?

Bir sunum yapıyorsanız her zaman en son verilere sahip olmak istersiniz. Bu sayede slaytlarınızın doğru olmasını ve zemindeki gerçekleri yansıtmasını sağlayabilirsiniz. Ancak, meslektaşlarınız hala veri derlerken bir sunum oluşturmanız gereken zamanlar vardır. Excel veritabanınızda yaptıkları herhangi bir değişikliğin PowerPoint slaydınıza yansımasını nasıl sağlayabilirsiniz? Bağlantıyı yapıştır işlevi burada devreye girer. Sununuzla ilgili her zaman en son veritabanına ve grafik bilgilerine sahip olmanızı sağlamak için bunu nasıl kullanacağınız aşağıda açıklanmıştır.

Excel Verilerinizi PowerPoint’e Bağlama

Excel tablonuzu sunumunuza bağlamak için öncelikle mevcut olmalıdır. Meslektaşlarınız henüz oluşturmadıysa, seçip kopyalayabileceğiniz bir yer tutucu tablo oluşturabilir ve ardından ekip arkadaşlarınızın içeriğini güncellemesini sağlayabilirsiniz. İlk verileri oluşturduktan sonra, aşağıda belirtilen adımları izleyin.

  1. Sununuza kopyalamak istediğiniz tabloyu seçin.
  2. Kopyala’ya tıklayın veya Ctrl + C ( Mac kullanıcıları için Command + C ) tuşlarına basın.
  3. Microsoft Powerpoint’i açın.
  4. Zaten varsa, üzerinde çalıştığınız dosya sunumunu açın; aksi halde Boş Sunum’a tıklayın.
  5. Boş bir slaytta Ana menü şeridine gidin.
  6. Yapıştır simgesinin altındaki aşağı oka tıklayın.
  7. Özel Yapıştır’ı seçin.
  8. Özel Yapıştır penceresinde, Bağlantıyı yapıştır radyo düğmesini seçin.
  9. Microsoft Excel Çalışma Sayfası Nesnesi’ni seçin.
  10. Tamam’a basın.

PowerPoint

Tamamlandığında, Excel’den kopyaladığınız tablonun PowerPoint sunumunuzda göründüğünü göreceksiniz. Ancak eklediğiniz tablonun içeriğini veya biçimlendirmesini düzenlemek için kaynak Excel dosyasına erişmeniz gerekir. Bunu yapmak için, kaydettiğiniz dosyayı açabilirsiniz veya tabloya çift tıklarsanız kaynak dosya otomatik olarak açılır.

Daima Güncel Kal

Bu şık özellik ilk olarak Microsoft Office 2010’da ortaya çıktı ve o zamandan beri tüm Office kullanıcılarının kullanımına sunuldu. Bu nedenle, eksik verilere dayalı bir sunum yaptığınızda, gelecekte manuel olarak güncelleme konusunda artık endişelenmenize gerek yok. Excel bilgilerini kopyalayıp sununuza bağlantılı bir öğe olarak yapıştırarak, en son verilerin PowerPoint dosyanızda otomatik olarak güncellenmesi garanti edilir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM