Melek Mosso Boy Kilo Yaş, Kimdir?

06.06.2022
Melek Mosso Boy Kilo Yaş, Kimdir?

Melek Mosso’nun kaç yaşındadır ve nereli olduğu merak edilmektedir. Son zamanlarda Melek Mosso ismini her yerde duymaktayız. 1988 doğumlu Melek Mosso’nun seslendirdiği sevilen şarkılardan Hayatım Kaymış, Zülüf, Vursalar Ölemem, Keklik şarkıları yer almaktadır. Bu yazıda sizlere Mosso hakkında bilgileri paylaşacağız.

Melek Mosso Kimdir?

Melek Mosso, 11 Kasım 1988 yılında Kayseri’de dünyaya gelmiştir. Mosso 1.64 metre boyunda ve 55 kilodur. Üniversite eğitimini Adnan Menderes Üniversitesi Müzik Öğretmenliği bölümünde tamamlamıştır. Melek Mosso’nun asıl soyado ‘Davarcı’dır. Mosso soyismi İtalyanca müzik terimi olan ve ‘gittikçe hızlanarak’ anlamına gelen ‘Mosso’ kelimesinden gelir.

Melek Mosso

Mosso, 9 yaşında bağlama çalmaya başlayarak müziğe başlamıştır. Güzel Sanatlar Lisesi’nde öğrenimine devam ederken Mosso yan flüt ile şarkı söylemeye başlamıştır. Bir firmanın düzenleniş olduğu şarkı yarışmasında jüri özel ödülünü kazanmıştır ve Akustikhane stüdyolarında kayıt şansı elde etmiştir. Daha sonra ‘O Ses Türkiye’ yarışmasına katılmıştır. 2018 yıllarında kendisine ait Youtube kanalında Yıldız Tilbe’ye ait ‘Vursalar Ölemem’ şarkısını coverlamıştır ve bu parça yaklaşık 20 milyon kez dinlenmiştir. Çukur’un dizi müzikleri arasında olan “Hiç Işık Yok” şarkısı ile dikkatleri üzerine çeken Mosso, şarkıları yorumlama şekli, farklı ses tonu ve tarzıyla dikkat çekmiştir.

Melek Mosso Instagram hesabı olarak @melekmosso olarak kullanmaktadır. Şuanda yaklaşık 600 bin takipçisi bulunmaktadır. Twitter hesabı ise @MelekMosso olarak kullanmaktadır. Twitter’da yaklaşık 200 bin takipçisi bulunmaktadır.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.