Yunus Emre Yıldırımer Boy Kilo Yaş, Kimdir?

06.03.2022
Yunus Emre Yıldırımer Boy Kilo Yaş, Kimdir?

Yunus Emre Yıldırımer ve Gizem Güneş’in başrollerini paylaştığı ATV’nin dizisi Adı Sevgi büyük ses getirdi. Dizi sosyal medyada paylaşan izleyiciler tarafından tam not aldı. EDHO dizisi ile tanınan Yıldırımer’in hayatı merak edilip araştırılmaktadır. Yıldırımer kimdir? Kaç yaşındadır, mesleği nedir? Bu yazıda Yıldırımer biyografisi ve hayatı hakkında detaylar vereceğiz.

Yunus Emre Yıldırımer Kimdir?

Yunus Yıldırımer 5 Şubat 1982 yılında doğmuştur. Arap kökenli tiyatro oyuncusu, sinema ve dizi oyuncusudur. Siirt şehrinde doğan Yıldırımer ilk, orta ve lise eğitimlerini Diyarbakır’da almıştır. Daha sonra Haliç Üniversitesi Konservatuvar Bölümü’ne girmiştir ve buradan mezun olmuştur. Konservatuvar eğitimine devam ederken Melisa Özge Yıldırımer ile evlenmiştir. Bu 2020 yıllarında çiftin Doğu adına çocukları olmuştur.

Yunus Emre Yıldırımer

İlk oyunculuk deneyimi, 2007 yıllarındaki Hatırla Sevgili ile olmuştur. Daha sonra Evimin Erkeği, Sardunya Sokağı, Ritmini Arayan Kalpler gibi dizilerde yer almıştır. 2013 yıllarında Selam isimli sinema filminde rol almıştır ve Senegal’e giden bir öğretmeni canlandırmıştır. Aynı zamanda tiyatroya devam eden ve Fatih Belediyesi Tiyatro Topluluğu’na dahil olarak tiyatro oyunlarında sahneye çıkmıştır. 2013 yıllarında Fatih-Harbiye isimli dizide Kadir Doğulu ve Neslihan Atagül ile başrolü paylaşarak bu dizide Şinasi rolüne hayat vermiştir. Yıldırımer 2015 yıllarında ise Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz isimli dizide Alparslan Çakırbeyli karakterini canlandırarak en popüler zamanını yaşamıştır. 1.80 boyunda olan Yıldırımer 74 kilodur. Yunus Emre Yıldırımer Resmi Instagram olarak @yunusluemre olarak kullanmaktadır. Şuanda yaklaşık 600 bin takipçisi bulunmaktadır.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.