Oyun Yer Paylaşımında Discord Nasıl Etkinleştirilir ve Özelleştirilir?

17.01.2022
Oyun Yer Paylaşımında Discord Nasıl Etkinleştirilir ve Özelleştirilir?

Oyun oynarken aynı anda sesli/görüntülü sohbet etmenizi, PC’nizden yayın yapmanızı ve arkadaşlarınıza mesaj göndermenizi sağlayan bir programa mı ihtiyacınız var? Discord, zengin özelliklere sahip anlık mesajlaşma yazılımıdır ve oyuncuların arkadaşlarıyla bağlantı kurması için ilk tercihtir. Discord’u herhangi bir PC’ye ücretsiz olarak indirebilirsiniz. Kullanmak için tek yapmanız gereken bir hesap oluşturmak. Bunu yaptığınızda, Discord’un tüm özelliklerine erişebileceksiniz. Bu, kendi oyun içi yer paylaşımınızı içerir.

Bu özellik esasen oyun oynarken Discord mesajı ve sesli sohbetleri kullanmanıza olanak tanır. İstediğiniz zaman açıp kapatabilirsiniz, bu da oyun oynarken bile kullanımı kolaylaştırır. Başkalarıyla oynarken en iyi şekilde kullanılır, böylece oynarken kolayca sohbet edebilir ve koordine edebilirsiniz. Oyun içindeyken Discord üzerinden oyun akışı yapmak ve yönetmek istiyorsanız da kullanışlıdır. Discord, bu özelliğin kullanımını çok kolaylaştırır ve tercihlerinize göre özelleştirilebilir. Discord arayüzünü yalnızca seçtiğiniz oyunlarla kullanabilirsiniz ve kendiniz açmadığınız sürece yer paylaşımının oyununuzun üzerinde görünmesini veya tamamen görünmez olmasını sağlayabilirsiniz. Aynı anda sesli sohbet ve mesaj gönderirken Yerleşimi açıp kapatabilirsiniz, bu da oyun oynarken de kullanımı kolaylaştırır.

Discord Oyun İçi Yer Paylaşımını Etkinleştirme

  • Pencerenin alt köşesine yakın bir yerde adınızın ve avatarınızın hemen yanında olacak dişli simgesine tıklayarak Ayarlar’a giderek Discord oyun yerleşimini etkinleştirebilirsiniz.
  • Uygulama Ayarlarında “Yer Paylaşımı” sekmesini açın ve “Oyun İçi Yer Paylaşımını Etkinleştir”in yanındaki anahtarı tıklayın.
  • Üst Karakter + ‘ tuşlarına basarak kaplamayı varsayılan olarak kilitleyebilirsiniz (klavyenizdeki Sekme tuşunun yanındaki tuş budur).
  • Bu ayar, klavye simgesine tıklanarak ve yeni bir tuş kombinasyonuna basılarak değiştirilebilir.

Discord

Discord Oyun Yerleşimi Nasıl Özelleştirilir?

Avatarların boyutu değiştirilebilir veya bu menüdeki ayarları kullanarak adların ve kullanıcıların ne zaman görüntüleneceğini seçebilirsiniz.

  • Bildirim Konumunu Yerleşim menüsünün alt kısmında bulabilirsiniz. Ardından, kaplamanın görünmesini istediğiniz yere bağlı olarak ekranın dört gri köşesinden birine tıklayabilirsiniz.
  • Ardından ortadaki daire simgesine tıklayarak bindirme bildirimlerini devre dışı bırakın.
  • Normal sesli bildirimlerin yanı sıra metin bildirimlerini de göstermek için menünün altındaki anahtarı tıklayabilirsiniz.
  • Belirli oyunlar için Discord oyun yerleşimini etkinleştirmek veya devre dışı bırakmak için Ayarlar menüsünü açabilir ve “Oyun Etkinliği” sekmesini seçebilirsiniz.
  • Yer paylaşımını açmak veya kapatmak için oyunun sağındaki monitör simgesine tıklamanız yeterlidir.
  • Bu ayarlar oyun içindeyken ayarlanabilir. Shift + ‘ tuşlarına basabilir ve ardından oyun içi bindirme menüsünü getirmek için dişli simgesine tıklayabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.