iPhone’da LTE Nasıl Devre Dışı Bırakılır?

19.07.2022
iPhone’da LTE Nasıl Devre Dışı Bırakılır?

Bu yazıda size iPhone’da LTE nasıl devre dışı bırakacağınızı göstereceğiz. LTE (Uzun Vadeli Evrim), üçüncü nesil (3G) teknolojisine kıyasla cep telefonları ve diğer mobil cihazlar için daha yüksek kapasite ve ağ hızı sağlayan dördüncü nesil (4G) bir hücresel standarttır. LTE, başlangıçta 100 Mbps’ye kadar indirme ve 30 Mbps’ye kadar yükleme ile 3G’den daha yüksek maksimum veri hızları sunar.

Neden yüksek LTE mobil hızlarını devre dışı bırakmak istiyorsunuz? Belki de LTE kapsamının seyrek olduğu bir bölgede seyahat ediyorsunuz ve iPhone’unuz 3G, LTE ve hatta EDGE arasında geçiş yapıyor olabilir. Bu, pilinizi tüketebilir ve bundan kaçınmak için LTE’yi devre dışı bırakmalısınız. Veya aşırı ücretlerden kaçınmak için veya hareket halindeyken sürekli bağlantıda olmadığınızda kendinizi daha iyi hissettiğiniz için verilerinizi devre dışı bırakmak isteyebilirsiniz. Kişisel nedeniniz ne olursa olsun.

iPhone'da LTE Devre Dışı Bırakma

iPhone’da LTE Devre Dışı Bırakma

iPhone’da LTE Devre Dışı Bırakma

  1. İPhone’da Ayarlar uygulamasını açın ve listenin en üstündeki “Hücresel” seçeneğini seçin.
  2. “Hücresel Veri Seçenekleri”ne dokunun (iOS’un daha yeni sürümlerinde, eski sürümlerde alt menü yoktur)
  3. “LTE’yi aç”a dokunun ve “KAPALI”yı seçin (veya alternatif olarak, bazı sesli aramaları stabilize etmek için ‘Yalnızca veri’yi veya varsayılan olarak ‘Ses ve veri’yi ayarlayabilirsiniz)*
  4. iPhone’un hücresel bağlantısının tekrar açılıp kapanması için bir dakika bekleyin; iPhone’un durum çubuğunda görüldüğü gibi artık 3G/4G varsayılan olarak LTE kapalıyken açık olmalıdır.
  5. Ayarlar’dan çıkın ve en yavaş hücresel bağlantınızın keyfini çıkarın

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.