Ekin Koç Boy Kilo Yaş, Kimdir?

15.12.2021
Ekin Koç Boy Kilo Yaş, Kimdir?

Show Tv’de yayınlana Roman mafya ile organize şube komiserinin hikayesini seyircilerle buluşturan Üç Kuruş adlı dizinin başrolleri dikkatleri üzerine çekti. Başrollerinde Ekin Koç ile Uraz Kaygılaroğlu yer alırken, senaryoda Murat Uyurkulak ve Damla Serim’in imzası bulunmaktadır. Sinan Öztürk’ün yönetmenliğini üstlendiği ‘Üç Kuruş’ dizisi reytinglerde üst sıralarda yer almaktadır. Tanıtımı ile dikkatleri üzerine çeken ‘Üç Kuruş’ isimli dizide başrollerinde yer alan Koç kimdir, Ekin Koç nereli ve kaç yaşındadır gibi soruları aşağıda anlatacağız.

Ekin Koç Kimdir?

Tam ismi ile İsmet Ekin Koç olan başarılı oyuncu 21 Haziran 1992 yıllında Antalya’da Dünya’ya gelmiştir. İstanbul Bilgi Üniversitesinde İşletme Bölümünü bitiren oyuncu daha sonra Akademi 35 Buçuk Sanat Evi’nde Altan Gördüm’den oyunculuk eğitimleri almıştır.

İlk kez 2013 yıllarında Sana Bir Sır Vereceğim isimli dizi ile tanınmıştır. Dizide ‘Tilki’ adlı karakteri canlandırmıştır. 29 bölüm süren dizi o dönem büyük bir hayran kitlesine ulaşmıştır. 2014 yıllarında 8 bölüm süren Benim Adım Gültepe dizisinde ‘Seyfi’ karakterine hayat vermiştir. Daha sonra çok izlenen ve sevilen duygusal bir film olan Senden Bana Kalan isimli yapımda Neslihan Atagül ile başrollerini paylaşmıştır.  Bu film yaklaşık 300 bin gişe yapmıştır. 20. Yüzyıl edebiyatının önemli eserlerinden olan, Kurban Said’in yazdığı Nino ve Ali eserinden uyarlanmış filimde ‘Mehmed’ karakterine hayat vermiştir. Kanım 2015 yıllarında dönemin en çok ses getiren projelerinden biri olmuştur ve 50’den fazla ülkeye satılan Muhteşem Yüzyıl Kösem dizisinde Osmanlı Padişahı I. Ahmed ile izleyicinin karşısına çıkmıştır. Ekin Koç resmi Instagram olarak @ekocofficial olarak kullanmaktadır. Instagram hesabında şuanda yaklaşık 1 milyon takipçisi bulunmaktadır.

Ekin Koç

Ekin Koç’un Rol Aldığı Yapımlar Nelerdir?

  • Hayat Sırları
  • Balkaya
  • Okul Tıraşı
  • Muhteşem Yüzyıl Kösem
  • Sana Bir Sır Vereceğim
  • 7 Yüz
  • Bozkır
  • Bizim İçin Şampiyon

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.