İndirmeye Başlamış Bir iOS Güncellemesi Nasıl Durdurulur?

17.02.2023
İndirmeye Başlamış Bir iOS Güncellemesi Nasıl Durdurulur?

Bir iOS güncellemesi indirmeye başladınız, ancak şimdi yarıda iptal etmek mi istiyorsunuz? Bu kısa öğretici, iPhone ve iPad’inizde zaten başlatılmış bir yazılım güncellemesini durdurmanın ne kadar kolay olduğunu gösterir.

Devam Eden Bir iOS Güncellemesinin İndirilmesi Nasıl Durdurulur?

İndirme ilerlemesini kontrol edin

Öncelikle, Ayarlar > Genel > Yazılım Güncelleme bölümüne giderek güncellemenin durumunu görün. Burada, “Güncelleme İstendi” gösteriyorsa, iPhone’u yeniden başlatın ve güncellemeyi iptal etmesi gerekir. Ancak güncelleme indiriliyorsa veya zaten indirilmiş ve hazırlanıyorsa, aşağıdaki adımlar güncellemeyi anında iptal edecektir.

iOS güncellemesinin indirilmesini ve yüklenmesini durdurun

1) iPhone Ayarlarını açın ve Genel’e dokunun.

2) iPhone Depolama’ya dokunun.

3) Bu ekran yüklendikten sonra, iOS güncelleme dosyasını bulmak için aşağı kaydırın ve dokunun ve seçin.

4) Güncellemeyi Sil’e dokunun ve silmek istediğinizi onaylayın.

İndirmeye Başlamış Bir iOS Güncellemesi Durdurma

İndirmeye Başlamış Bir iOS Güncellemesi Durdurma

Başladıktan sonra iPhone veya iPad güncellemenizin daha fazla indirilmesini başarıyla engellediniz. Şimdi Yazılım Güncelleme ekranına geri döndüğünüzde, bir kez daha en son güncellemeyi İndir ve Yükle seçeneğine sahip olduğunuzu göreceksiniz. Bunun nedeni, kısmen veya tamamen indirilen güncelleme dosyasını sildiğiniz için devam eden önceki güncellemenin iptal edilmiş olmasıdır.

 • Cihazı daha sonra güncellemeye karar verirseniz, Ayarlar > Genel > Yazılım Güncelleme’ye gidin ve İndir ve Yükle’ye dokunun.

iOS güncellemesi yarıda iptal edildi

Devam eden bir iPhone güncellemesinin tamamen indirilip yüklenmesini bu şekilde engelleyebilirsiniz.

Daha önce, iOS güncellemesinin indirilmesini durdurmak için Wi-Fi’yi de kapatabiliyordunuz. Ancak şimdi Apple, çoğu iOS güncellemesini Hücresel üzerinden indirmenize izin veriyor. Bu nedenle, Wi-Fi’yi kapatırsanız, mobil veri üzerinden indirmeye başlayabilir (ancak iOS güncellemesini Hücresel üzerinden ilk indirmeye çalıştığında size bir açılır pencere göstermelidir.)

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM
 1. seda dedi ki:

  güncelleme istendi gösteriyordu yeniden başlattım hala güncelleme istendi gösteriyor, lütfen yardımcı olur kusunuz ne yapmam lazım

 2. seda dedi ki:

  depolama kısmında güncellemeyi bulamadım lütfen yardımcı olun

  1. Wroxe dedi ki:

   Ayarlar > Genel > Yazılım Güncelleme’ye gidin. Burada eğer güncelleme bulamadıysanız , Endişelenmeyin çünkü güncellemeyi cihazınızı kapatıp açtıktan sonra işleme alabilir.