Adsense Nedir?

19.11.2020
Adsense Nedir?

İnternet üzerinden para kazanmanın birçok yolu mevcut. Bu yollardan kuşkusuz en popüleri ise Google’ın servisi olan Adsense. Adsense’in ne olduğunu ve nasıl çalıştığını bu blog yazımızda detaylı bir şekilde anlatacağız. Hadi lafı daha fazla uzatmadan Adsense nedir konumuza başlayalım!

Adsense Nedir?

Adsense, Google’ın 18 Haziran 2003 tarihinde ücretsiz olarak piyasaya sunduğu bir hizmettir. Adsense hizmeti, internet sitesi sahiplerine Google reklamlarını sitelerinde yayınlama hakkı sağlamaktadır. İnternet sitesi sahipleri yayınladıkları reklamlardan gösterim başına ve tıklama başına para kazanabilir. Yani internet siteniz her gün yüz binlerce kişi tarafından ziyaret ediliyorsa Adsense üzerinden ciddi miktarlarda paralar kazanabilirsiniz.

Adsense İle Ne Kadar Para Kazanılır?

Adsense reklam gösterimi ve tıklama mantığıyla çalıştığı için aslında ne kadar para kazanılır sorusunun cevabı tamamen ziyaretçi sayısındadır. Ne kadar çok ziyaretçi alan bir siteniz varsa o kadar çok para kazanabilirsiniz. Burada amaç tamamen yüksek ziyaretçi sayılarına ulaşabilmektir. Adsense kazançları çok fazla değişiklik gösterdiği için bir kazanç miktarı vermek neredeyse imkansızdır diyebiliriz. Reklam yerleşimi bile para kazanmanızı büyük ölçüde etkileyen bir faktördür. 1000 ziyaretçi alan bir internet sitesi üç aşağı beş yukarı günlük 5-10 TL arasında bir para kazanmaktadır. Bu kazanç miktarı dediğimiz gibi her sitede değişebilir.

Adsense İle Para Kazanmak Zor mu?

Aslına bakarsanız Adsense ile para kazanmak oldukça zor. Özellikle Türkiye’de para kazanmak çok daha zor. Türkiye’de bulunan reklam veren sayısının azlığından ötürü yurt dışına nazaran Türkiye kazançları bir hayli düşük. Adsense üzerinden para kazanmak zor fakat imkansız değil. Adsense üzerinden para kazanmak istiyorsanız ciddi bir emek vermeniz gerekmektedir. Emeğinizin karşılığını bir süre sonra alacağınızdan emin olabilirsiniz.

Bu blog yazımızda siz değerli okurlarımız için “Adsense Nedir” konusunu detaylı bir şekilde anlattık. Umarız ki bu yazımız sizin için faydalı olmuştur. Yazımız hakkında ki görüşlerinizi ve sorularınızı alt tarafta bulunan yorumlar bölümünden bizlere iletebilirsiniz. Wroxe olarak herkese iyi günler dileriz!

ETİKETLER:
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.