iPhone’unuzda iOS’u Güncellemeniz İçin 3 Neden

05.01.2022
iPhone’unuzda iOS’u Güncellemeniz İçin 3 Neden

iPhone’unuzun işletim sistemi iOS’u güncellemek, zamanınızı ve cihazınızın depolama alanını alır. Güncellemeden sonra iPhone’unuzun kullanıcı arayüzü de değişebilir. Bunun yerine Daha Sonra’ya dokunup güncellemeyi yok saymak çok daha kolay. Ancak iOS’unuzu iPhone’unuzda güncellemek ne kadar önemlidir? Çok önemli olduğu ortaya çıktı. iPhone’unuzu en son iOS güncellemeniz için birkaç nedene bakalım.

Hata Düzeltmeleri

Teknoloji dünyasında “hata” terimi, bir programın çökmesine veya beklenmedik sonuçlar üretmesine neden olan bir hatayı ifade eder. iPhone hataları tamamen rastgele olabilir ve günlük kullanımınızı etkileyebilir. Örneğin, Apple Watch ile Kilit Açma özelliğini kullanamama sorunu yaşamış olabilirsiniz. Veya hücresel verilerinizin düzgün bağlanmadığını fark etmiş olabilirsiniz. Bunların her ikisi de, bazı iPhone kullanıcılarının güncel olmayan yazılımlar nedeniyle yaşadığı hatalardır. En son iOS güncellemesi, genellikle bu yaygın kullanıcı sorunlarını çözmek için hata düzeltmeleri içerir. Böylece iOS’u güncellemek, cihazınızdan en iyi performansı almanızı sağlar.

Güncellemeniz

Güvenlik Güncellemeleri

Her iOS yükseltmesi, iPhone’unuzu korumak için çeşitli güvenlik açıklarını yamalayan güvenlik güncellemeniz içerir. Bu, iPhone’unuza virüsten koruma yazılımı veya uygulamaları yüklemenize gerek olmamasının nedenlerinden biridir. (Bu güvenlik yamalarının jailbreak yapılmış bir iPhone’u korumayacağını unutmayın.)

Şüpheli bağlantılara tıklamamaya dikkat ettiğiniz için güncellemenin gerekli olmadığını düşünebilirsiniz. Belki de antivirüs korumalı masaüstü bilgisayarınızda bankacılık işlemleri gerçekleştiriyorsunuz. Ancak iPhone’unuz saldırıya uğradığında ve verilerinizin güvenliği ihlal edildiğinde çok geçtir. Kendinizi bu baş ağrısından kurtarmak ve iOS’u güncellemek en iyisidir.

Yeni Özellikler

Son on yılda, büyük iOS güncellemeleriyle birlikte birçok yeni ve heyecan verici özellik kullanıma sunuldu. iOS 9 ile birlikte, cihazınızın kalan pil gücünün önemli ölçüde daha uzun süre dayanmasını sağlayan Düşük Güç Modu geldi. iOS 12, iPhone’unuzu kaç saat kullandığınızın kaydını sağlayan ve uygulama kullanım sınırlarını belirlemenizi sağlayan Ekran Süresi’ni tanıttı. iOS 14, iPhone’unuzun Ana Ekranını kişiselleştirmek için size daha fazla yetenek kazandıran Widget’ları ortaya çıkardı. Ve iOS 15’in Canlı Metin özelliği, bir resim veya fotoğraftaki metni taramanıza bile olanak tanır.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM