Yahoo Hesabınızı Nasıl Silebilirsiniz?

15.05.2023
Yahoo Hesabınızı Nasıl Silebilirsiniz?

Yahoo’ya veda etme zamanının geldiğine mi karar verdiniz? Belki de Yahoo Mail’in yerine geçecek birini buldunuz ya da Yahoo Finance’ten uzaklaştınız. Yahoo hesabınızı birkaç adımda silebilseniz de, önce verileriniz için seçenekleri gözden geçirmelisiniz. Aktif abonelikleri nasıl kontrol edeceğinizi, verilerinizi nasıl inceleyip indireceğinizi ve Yahoo hesabınızı nasıl kapatacağınızı göstereceğiz. Fikrinizi değiştirirseniz, hesabınızı nasıl yeniden etkinleştireceğinizi de açıklayacağız.

Yahoo Hesabınızı Silme Hakkında

Yahoo hesabınızı kapatırsanız, Aabaco Small Business (eski adıyla Yahoo Small Business) tarafından sağlanan Business Mail dahil olmak üzere Yahoo Mail’i artık kullanamazsınız. Ayrıca Flickr hesabınızı ve Yahoo hesabınızla kaydolduğunuz tüm ücretli hizmetleri de kaybedersiniz. Yahoo, Yahoo Mail, Business Mail, Yahoo Messenger ve Yahoo Contacts’ı içeren “Yahoo ağındaki hesap verilerinizi ve ayarlarınızı sileceğini veya anonimleştireceğini” belirtiyor.

Yahoo Hesabını Silme

Yahoo Hesabını Silme

Yahoo Hesabını Silme

Yahoo hesabınızı kapatmaya hazır olduğunuzda, bunu sadece birkaç basit adımda yapabilirsiniz.

  1. Yahoo Hesap Gizliliği Panonuza dönün ve Bilgilerinizi Yönetin bölümünden Hesabımı Sil’i seçin. Alternatif olarak, doğrudan Yahoo hesap sonlandırma sayfasına da gidebilirsiniz.
  2. Hesabınızda oturum açın ve Yahoo hesabınızı silme ile ilgili ayrıntıları gözden geçirin. Hesabımı silmeye devam et’i seçin.
  3. Yahoo e-posta adresinizi girin ve Evet, bu hesabı sil’i seçin.
  4. Ardından Yahoo hesabınızın devre dışı bırakıldığını belirten bir mesaj görmeniz gerekir. İşlemin ne kadar süreceğini görmek için devre dışı bırakma onayındaki Bekleme Süresi bağlantısını açabilirsiniz. Bunu yaparsanız, mesajı okumayı bitirdikten sonra Devam’ı seçin.
  5. Devre dışı bırakma onayına geri döndüğünüzde, devam etmek için Anladım’ı seçin ve ana Yahoo arama motoru sayfasına yönlendirileceksiniz.

Yahoo Hesabınızı Nasıl Yeniden Etkinleştirirsiniz?

Yahoo hesabınızı yeniden etkinleştirmeye karar verirseniz, bu en basit işlemdir. Yahoo’yu ziyaret edin ve hesabınızda oturum açın. Kurtarma bilgilerinizi doğrulayın, yeni bir şifre oluşturun ve Devam’ı seçin. Hesabınız hemen tekrar aktif hale gelecektir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.