Mobil, PC ve TV’de Netflix’ten Nasıl Çıkış Yapılır?

16.12.2022
Mobil, PC ve TV’de Netflix’ten Nasıl Çıkış Yapılır?

Netflix, çok sayıda film, TV programı ve orijinal programlama içeren iyi bilinen bir akış hizmetidir. Akıllı TV’ler, akış cihazları ve ayrıca resmi iOS veya Android uygulamasını kullanırken akıllı telefonunuz ve tabletiniz buna erişebilir. Posta yoluyla DVD kiralama fikrini ortaya atan Netflix, 1997 yılında kuruldu. Satın alınan her DVD için ücret almak yerine, aylık sabit bir ücret alma gibi yeni bir fikir ortaya attı. Bu yazıda size Mobil, PC ve TV’de Netflix oturumunu nasıl kapatacağınızı göstereceğiz.

Köşe video kiralama mağazası fenomeni böylece ortadan kalkmaya başladı. 2005 yılına gelindiğinde 4,2 milyon sadık Netflix abonesi posta yoluyla DVD kiralıyordu. Netflix, kullanıcıların TV şovlarını ve filmleri doğrudan PC’lerine aktarmalarına izin vererek, posta yoluyla DVD kiralama hizmetini genişleteceğine dair cüretkar bir açıklama yaptı . Bundan kısa bir süre sonra, Netflix akışı Xbox, Apple ürünleri, artan sayıda TV, cep telefonu ve tablette erişilebilir hale getirildi. Günümüzde birçok evde yaygın olarak bulunur. Aşağıda Mobil, PC ve TV’de Netflix oturumunu kapatma adımlarından bahsettik.

Mobil, PC ve TV’de Netflix’ten Çıkış Yapma

Bir iPhone veya Android’de Netflix’ten Nasıl Çıkış Yapılır?

iPhone veya Android cihazınızda uygulamayı açın ve Netflix oturumunu kapatmak için profilinizi seçin. Ardından sağ üst köşedeki profil simgenize dokunarak Oturumu Kapat’ı seçin. Son olarak, uygulamadan çıkmak için Evet’i seçin.

 1. iPhone veya Android’de Netflix uygulamasını açın.
 2. Ardından kullanıcınızı seçin. Bu hesaptaki tek kullanıcı sizseniz, bu adımı atlayabilirsiniz.
 3. Ardından, profil simgenize dokunun. Bunu sağ üst köşede göreceksin.
 4. Ardından Oturumu Kapat’a dokunun. Bu, Yardım düğmesinin altında bulunabilir.
 5. Son olarak, Evet’e dokunun. Android cihaz kullanıyorsanız Oturumu Kapat’a tekrar dokunmanız gerekir.
Mobil, PC ve TV'de Netflix'ten Çıkış Yapma

Mobil, PC ve TV’de Netflix’ten Çıkış Yapma

Web Sitesi Olan Smart TV’de Netflix Oturumunu Kapatma

Bir akıllı TV’de Netflix’e giriş yaptıysanız ancak artık o TV’ye erişemiyorsanız ne olur? Daha önce bir otelde Netflix kullandıysanız, bu tipik bir durumdur. Neyse ki, bir düzeltme var. Tek bir işlemle tüm cihazlarınızda Netflix oturumunuz kapatılır. Bu, akıllı TV’de Netflix oturumunuzu kapatmanızı sağlar, ancak aynı zamanda şu anda kullandığınız cihazlarda tekrar oturum açmanız gerektiği anlamına gelir. Tüm cihazlarda Netflix oturumunu şu şekilde kapatabilirsiniz:

 1. Henüz yapmadıysanız, hesabınızda oturum açın.
 2. Sağ üst köşedeki profil resminizin üzerine gelin ve Hesap’a tıklayın.
 3. Ayarlarda, Tüm cihazlardan çıkış yap’ı seçin.
 4. Onaylamak için Oturumu kapat’ı seçin.

Bir Web Tarayıcısında Netflix Oturumunu Kapatma

Netflix.com’a gidin ve bir web tarayıcısında Netflix oturumunu kapatmak için kullanıcınızı seçin . Ardından, fareyi tıklayın ve sağ üst köşede bulunan kullanıcı simgesinin üzerine sürükleyin. İşlemi tamamlamak için açılır menünün alt kısmındaki Netflix Oturumunu Kapat’ı seçin.

 1. Web tarayıcınızı açın ve Netflix.com’a gidin.
 2. Ardından kullanıcınızı seçin. Bu hesaptaki tek kullanıcı sizseniz, bu adımı atlayabilirsiniz.
 3. Ardından, farenizi kullanıcı simgenizin üzerine getirin. Tarayıcı pencerenizin sağ üst köşesinde bulabilirsiniz. Bu bir açılır menü açacaktır.
 4. Son olarak, Netflix’ten çıkış yap’ı tıklayın. Bu, açılır menünün altında görünecektir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.