Samsung Galaxy Cihazlarında Pencereli Modda Uygulamalar Nasıl Çalıştırılır?

06.10.2021
Samsung Galaxy Cihazlarında Pencereli Modda Uygulamalar Nasıl Çalıştırılır?

Samsung’un Android cildi, Touchwiz günlerinden çok yol kat etti. Artık One UI olarak bilinir, birçok özelleştirme seçeneği ve özelliği içerir. Ama bu kadar değil. Profesyonellere ve ileri düzey kullanıcılara hitap etmek için Samsung, One UI’da çok sayıda kullanışlı çoklu görev özelliği içerir. Bu, uygulamaları Samsung’un Pop-Up görünümü olarak adlandırdığı kayan bir pencerede çalıştırma özelliğini içerir. Uygulamaları kayan pencereli modda çalıştırmanın pek çok avantajı vardır, özellikle de aynı anda çok sayıda uygulama kullanıyorsanız.

Uygulamaları Samsung Telefonlarda Pencereli Modda Çalıştırın

Galaxy cihazınızda pencereli modda veya açılır pencere görünümünde uygulamaları çalıştırma hakkında birkaç şey bilmelisiniz. Tüm uygulamaları pencereli bir biçimde çalıştıramazsınız. Pencereli bir biçimde çalıştırılabilen uygulamalar için, kayan pencereyi hareket ettirebilir ve pencere boyutunu beğeninize göre ayarlayabilirsiniz. Ek olarak, daha fazla esneklik için birden fazla uygulamayı açılır pencere modunda aynı anda çalıştırabilirsiniz.

İşin iyi yanı, özelliğin neredeyse tüm orta sınıf ve amiral gemisi Samsung Galaxy cihazlarında mevcut olmasıdır. Dolayısıyla, Galaxy S10, S20, S21 veya Note 20 gibi yeni bir Galaxy A, Galaxy S veya Galaxy Note cihazınız olduğu sürece bu özelliğin keyfini çıkarabilirsiniz.

pencereli modda

Samsung Galaxy Cihazlarında Pop-Up Görünümde Uygulamalar Nasıl Çalıştırılır?

  1. Açılır görünümde çalıştırmak istediğiniz uygulamayı açın.
  2. Ekranın altından yukarı kaydırarak veya gezinme çubuğundaki Son Uygulamalar düğmesine dokunarak Son Uygulamalar görünümünü açın.
  3. Son Uygulamalar görünümünden, açılır görünümde açmak istediğiniz uygulama simgesine dokunun.
  4. Açılan seçeneklerden Açılır pencerede aç’ı seçin.

Uygulama daha sonra yüzen bir pencerede açılacaktır. Uygulama penceresinin üst kısmında, pencereyi hareket ettirmek için tutabileceğiniz ve sürükleyebileceğiniz küçük bir mavi sürükleme tutamacı görmelisiniz. Kayan pencere uygulaması, halihazırda kullanmakta olduğunuz diğer uygulamaların üzerinde çalışabilir. Bu şekilde, bir e-posta veya açılır pencerede atıfta bulunduğunuz başka bir belge varken bir Excel elektronik tablosunu açabilirsiniz.

Kayan bir pencerenin üstündeki mavi sürükleme tutamağına dokunmak, uygulama penceresini simge durumuna küçültme seçeneğini de getirecektir. Bunu yapmak, uygulamayı bir balona dönüştürür, böylece uygulamayı uzaklaştırabilir ve üzerinde çalıştığınız diğer herhangi bir uygulamaya odaklanabilirsiniz. Birden çok uygulamayı bunun gibi pencereli modda çalıştırabilirsiniz, ancak orta sınıf bir Galaxy cihazınız varsa performansı etkilenebilir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM