WhatsApp Birden Fazla Cihazda Nasıl Kullanılır?

11.11.2021
WhatsApp Birden Fazla Cihazda Nasıl Kullanılır?

WhatsApp’ı birden fazla cihazda kullanmak, şimdi olduğundan çok daha karmaşıktı. Ancak platformun çoklu cihaz yetenekleri sayesinde, akıllı telefonunuzdan uzakta olduğunuzda bilgisayarınızda kullanabilirsiniz. Yine de diğer cihazlarınızı akıllı telefonunuz aracılığıyla WhatsApp’a bağlamanız gerekecek. Ancak bunu yaptıktan sonra, her şeyin doğru çalışması için artık telefonunuza ihtiyacınız yok. Peki WhatsApp çoklu cihaz özelliklerini nasıl kullanıyorsunuz? Adım adım izlenecek yol ile birlikte bu özellik hakkında daha fazla bilgi edinmek için okumaya devam edin.

WhatsApp’ın Çoklu Cihaz Özellikleriyle Neler Değişti?

Önceden, bağlı cihazlarınız WhatsApp hesabınıza bağlanmak için akıllı telefonunuza güveniyordu. Bu, diğer cihazlarınızın verileri şifreleyemeyeceği veya WhatsApp üzerinden arama başlatamayacağı anlamına geliyordu. Yapabilecekleri tek şey telefonunuzu yansıtmaktı, ancak telefonunuz yine de her şeyi yaptı.

Akıllı telefonunuza bağlanan cihazlar, özellikle telefonunuzun bağlantısı zayıf olduğunda veya pili azaldığında, daha yavaştı ve sık sık bağlantı kesildi. Daha da sinir bozucu olanı, aynı anda yalnızca bir cihazı bağlayabilmenizdir. WhatsApp bu engelleri kaldırdı. Artık akıllı telefonunuzun tek kaynak olmasına veya hangi cihazı bağlayacağınız konusunda endişelenmenize gerek yok. Tek sorun, bağlı ek cihazlarınızın başka bir akıllı telefon olamayacağıdır; Bunun yerine dizüstü bilgisayar gibi bir şey kullanmanız gerekecek.

WhatsApp Birden Fazla Cihazı Nasıl Eşitler?

Bir yardımcı cihaz bağlandığında, birincil cihaz, son üç aylık sohbetlerdeki tüm mesajlarınızı şifreler. Bundan sonra, bunları uçtan uca şifreli bir mesaj yoluyla yeni bağlanan cihaza aktarır. Bu noktadan sonra, yeni eklediğiniz gadget, kendi yerel veritabanından mesaj geçmişine erişebilir. Senkronizasyon sabittir, yani her yeni kişi veya yeni sohbet eklendiğinde gerçekleşir.

WhatsApp

WhatsApp’ın Çoklu Cihaz Beta’sına Nasıl Katılabilirsiniz?

WhatsApp’ın çoklu cihaz betasına katılmak için telefonunuzun WhatsApp’ın en son sürümüyle uyumlu olması gerekir. WhatsApp çoklu cihaz beta sürümüne kaydetmeniz ve ardından yardımcı cihazlarınızı telefonunuza bağlamanız gerekir. Yukarıdaki ekran görüntülerine karşılık gelen aşağıdaki adımları izleyin:

  1. Sağ üst köşede bulunan üç nokta simgesine dokunun.
  2. Bağlantılı cihazlar başlıklı bir seçenek içeren bir menü açılır. Bunu seçin.
  3. Çoklu cihaz beta seçeneğini seçin.

Bundan sonra, aşağıdaki ekran görüntülerinden sonra listelenen adımları izleyin.

  1. Beta’ya Katıl’a dokunun.
  2. Devam’ı seçin.
  3. Cihazınızda WhatsApp Web’i veya masaüstü uygulamasını açın ve akıllı telefonunuzu kullanarak QR kodunu tarayın. Tarama tamamlandığında, cihazınız WhatsApp hesabınıza bağlanacaktır.
  4. Yardımcı cihazımız artık birincil cihazınızın aktif bir internet bağlantısına sahip olmasını gerektirmeden WhatsApp hesabınıza erişebilir.

Belirli bir cihazın bağlantısını kaldırmak istiyorsanız, Bağlı cihazlar sayfasından hedef cihaza dokunun ve aşağıda görüldüğü gibi oturumu kapat seçeneğini seçin. Alternatif olarak, doğrudan cihazdan çıkış yapabilirsiniz. Akıllı telefonunuzun WhatsApp bağlantısı 14 günden fazla kesilirse, bağlı tüm cihazlarınızın bağlantısının otomatik olarak kesileceğini unutmamak önemlidir. Bağlantılı cihazlar’ı ve ardından sizi Beta’dan Ayrıl düğmesine götürecek olan Çoklu cihaz beta’yı tıklayarak çok cihazlı betadan istediğiniz zaman çıkabilirsiniz; sadece üzerine dokunun ve normal WhatsApp’a geri dönersiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM