Çalışmayan PS5 Kamerası Nasıl Düzeltilir?

29.06.2023
Çalışmayan PS5 Kamerası Nasıl Düzeltilir?

PS5 kamera aksesuarı, oyun oynarken kendinizi ve arkadaşlarınızı görmenizi sağlar; bu da God of War: Ragnarök gibi oyunları yayınlamak için mükemmeldir. Ancak kameranız PlayStation’ınıza bağlanmadığında, oyun bitmiş gibi hissedebilirsiniz. İşte bağlanmayan bir PS5 kamerası düzeltme kılavuzumuz.

PS5’i Yeniden Başlatın

PlayStation kameranız bağlanmıyorsa, konsolunuzu yeniden başlatmayı deneyin. Yeniden başlatma, oyun sistemini ve kamerayı yeniden bağlanmayı denemeye zorlar, bu da bazen tekrar çalışmaya başlamak için gereken tek şeydir. Konsolunuzu yeniden başlatmak için aşağıdaki adımları izleyin:

  1. PS düğmesine basın.
  2. Ekranın alt kısmındaki menünün en sağındaki güç simgesini seçin.
  3. PS5’i Yeniden Başlat’ı seçin.

Konsolunuzun İnternet Bağlantısını Kontrol Edin

PS5’inizin kameraya bağlanmamasının bir diğer nedeni de dengesiz bir internet bağlantısıdır. Ayarlar’ı açıp Ağ > Bağlantı Durumu’na giderek konsolunuzun Wi-Fi’ye bağlı olup olmadığını kontrol edin. Ardından, internetinizin kamerayı desteklediğini doğrulamak için bir İnternet Bağlantı Testi çalıştırmayı deneyin. Aynı sayfada İnternet Bağlantısını Test Et’i seçerek bu testi başlatabilirsiniz. İnternet bağlantınız testte başarısız olursa konsolunuzu yeniden başlatın ve testi tekrar çalıştırın.

Çalışmayan PS5 Kamerası

Çalışmayan PS5 Kamerası

Farklı USB Kabloları ve Güç Çıkışları Deneyin

Elektrik prizinizdeki veya USB kablonuzdaki zayıf bir bağlantı kamera bağlantı hatasına neden oluyor olabilir. Farklı prizleri ve kabloları test etmek için bir dakikanızı ayırın. Güç kablosunu başka bir prize taşıyın ve kamerayı etkileyip etkilemediğini görmek için USB kablolarını çıkarın. Unutmayın: Konsolun arkasındaki USB bağlantı noktasını kullanmak her zaman daha iyidir çünkü daha hızlı bağlantı sağlar.

Kamera Ayarlarınızı Değiştirin

Kameranız konsolunuza bağlı olsa da düzgün ayarlanmamış olabilir. Bağlı olduğundan emin olmak için kameranın ayarlarını kontrol edin. İşte nasıl yapılacağı:

  1. Ayarlar > Aksesuarlar > Kamera bölümüne gidin.
  2. Kamerayı seçin ve kurulumu tamamlamak ve her şeyin açık olduğunu doğrulamak için ekrandaki talimatları izleyin.

Kameranızı Yaklaştırın

Kameranız hala bağlanmıyor mu? Bazen bu bir mesafe sorunudur; düzgün çalışması için cihazınızdan çok uzakta olabilirsiniz.

Bir Kamera Adaptörü Kullanın

PS5’in HD kamerası PlayStation VR ile uyumlu değildir. PlayStation 4’ünüz varsa ve PS VR’ınızı daha yeni bir konsola bağlamak istiyorsanız, bir kamera adaptörüne ihtiyacınız olacaktır. grandpashabet giriş Bir adaptör kullanmak PlayStation Camera’yı ve PS VR setini PS5 ile uyumlu hale getirir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.