Whatsapp Yazı Stili Kodları

22.05.2021
Whatsapp Yazı Stili Kodları

Whatsapp uygulaması 2009 yılının Şubat ayında kullanıcılar için piyasaya sürülmüştür. Bu sayede Dünya’nın en çok kullanılan anlık mesajlaşma uygulamasının temelleri atılmıştır. Günümüzde ise yaklaşık olarak 5 milyar insan tarafından aktif olarak kullanılmaktadır, bu dünya nüfusunun %70’i demek. Whatsapp sürekli geliştirdiği alt yapısıyla beraber inovatif olmayı amaçlayan bir uygulamadır. Bundan dolayı sürekli olarak kullanıcılar için yeni özellikler uygulamaya eklenmektedir. Uzun yıllar önce Whatsapp uygulamasına eklenen fakat birçok insan tarafından bilinmeyen bir özellik mevcut. Bu özellik kuşkusuz Whatsapp yazı stili kodları özelliğidir. Dilerseniz hadi gelin bu yazı stili kodlarını hep beraber keşfedelim!

Whatsapp bildiğiniz üzere bir anlık mesajlaşma uygulaması. Yani amaç yazılı olarak duyguları ifade edebilmek. Bazen ne yazık ki düz yazı stilleri duygularımızı ifade etmemizde yeteri kadar yardımcı olamaz. Bunun için Whatsapp yazı stili kodlarını geliştirmiş bulunmakta. Bir kaç basit kod aracılığı ile mesajlarımıza duygularımızı daha iyi katabileceğiz.

Whatsapp Kalın Yazma

Whatsapp’ta kalın yazmak için yapmanız gereken tek şey mesajınızın başına ve sonuna * işareti koymaktır. Bu sayede mesajlarınız kalınlaşacaktır. *Wroxe* olarak mesaj gönderirseniz Wroxe şeklinde gözükecektir.

Whatsapp İtalik (Eğik) Yazma

Whatsapp’ta italik yazmak için yapmanız gereken tek şey mesajınızın başına ve sonuna _ işareti koymaktır. Bu sayede mesajlarınız italikleşecektir. _Wroxe_ olarak mesaj gönderirseniz Wroxe şeklinde gözükecektir.

Whatsapp Kalın Yazma

Whatsapp Üstü Çizili Yazma

Whatsapp’ta üstü çizili yazmak için yapmanız gereken tek şey mesajınızın başına ve sonuna ~ işareti koymaktır. Bu sayede mesajlarınızın üstü çizilecektir. ~Wroxe~ olarak mesaj gönderirseniz Wroxe şeklinde gözükecektir.

Whatsapp Tek Aralıklı Yazma

Whatsapp’ta tek aralıklı yazmak için yapmanız gereken tek şey mesajınızın başına ve sonuna “` işareti koymaktır. Bu sayede mesajlarınız tek aralıklı olacaktır. “`Wroxe“` olarak mesaj gönderirseniz Wroxe şeklinde gözükecektir.

Whatsapp’ın bu özelliği sayesinde duygularınızı mesajlarda çok daha net bir şekilde anlatabilirsiniz. Kalın yazılar sayesinde konuştuğunuz kişilerin dikkat etmesini istediğiniz bölgeleri belirleyebilirsiniz. Bu sayede birçok konuda daha iyi mesajlar atabilir ve daha başarılı iletişim kurabilirsiniz.

Bu blog yazımızda siz değerli okurlarımız için “Whatsapp Yazı Stili Kodları” konusunu detaylı bir şekilde anlattık. Umarız ki bu yazımız sizin için faydalı olmuştur. Yazımız hakkında ki görüşlerinizi ve sorularınızı alt tarafta bulunan yorumlar bölümünden bizlere iletebilirsiniz. Wroxe olarak herkese iyi günler dileriz!

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM