TikTok Canlı Yayın Nasıl Açılır?

14.05.2022
TikTok Canlı Yayın Nasıl Açılır?

TikTok canlı yayın, tüm takipçileriniz için platformda canlı yayın yaptığınız anlamına gelir. Ancak TikTok Lives’ınızı herkese açık hale getirirseniz, bu TikTok’taki diğer kişilerin sizi keşfetmesi için harika bir fırsattır. TikTok hala kendi oluşturduğunuz videoları yüklemesiyle tanınırken, TikTok canlı yayın buna harika bir alternatif sunuyor. İçerik oluşturuculara TikTok’ta popüler olanın ötesine geçme ve takipçileriyle daha samimi bir etkileşim kurma fırsatı verir. Ve en iyi içerik oluşturucular, insanların kendileri hakkında zaten bildikleri türden içeriği nasıl yaşayacaklarını da keşfedecekler.

Hiç TikTok videosu görmemiş olmak için bir kayanın altında yaşıyor olmanız gerekir. Birçok TikTok videosu, harika geçişler veya eğlenceli filtrelerle ustalıkla düzenlenir. Ancak TikTok’ta canlı yayın da yapabileceğinizi biliyor muydunuz? Mükemmel videoyu düzenlemek yerine, tüm takipçilerinize canlı bir sunum yayınlayabilirsiniz. Platformda küçük bir takipçi grubu oluşturduktan sonra, birkaç dokunuşla canlı yayına geçebilir ve takipçilerinizle gerçek zamanlı olarak bağlantı kurabilirsiniz. Aşağıda TikTok’ta canlı yayına geçme adımları verilmiştir.

TikTok Canlı Yayın

TikTok Canlı Yayın

TikTok’ta Canlı Yayın Nasıl Yapılır?

  1. TikTok’ta canlı yayına geçmek için iPhone veya Android mobil cihazınızda uygulamayı başlatın ve ardından ekranın alt orta kısmındaki “Artı” (+) simgesine dokunun.
  2. Şimdi Kamera ekranında olacaksınız. Ekranın alt kısmında Kamera, Şablonlar ve CANLI gibi bazı seçenekler göreceksiniz. Burada CANLI seçeneğini görmüyorsanız, başlamak için şu anda gereksinimleri karşılamıyorsunuz demektir.
  3. Kamera seçeneğinden CANLI seçeneğine geçmeniz gerekmektedir. Bunu yapabilmek için parmağınızı “Kamera” metninin üzerine koyun ve daha sonra “CANLI” seçeneğine ulaşana kadar sola kaydırın.
  4. CANLI ekranda, canlı yayınınız için bir durum mesajı belirleyebilirsiniz. Profil resminizin yanındaki alana dokunun ve ardından metninizi girin.
  5. Ayrıca canlı akış ve kar amacı gütmeyen bir kuruluş için bir tema belirleyebilirsiniz. İzleyicilerin bağış yapmasını istiyorsanız.
  6. Her şey hazır olduğunda, başlamak için ekranın altındaki kırmızı “CANLI YAYIN” düğmesine dokunun.
  7. Artık canlı yayın yapacaksınız. Akış sırasında TikTok topluluk kurallarına uyduğunuzdan emin olun.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM