Valorant Gecikme Sorunu Nasıl Onarılır?

04.01.2023
Valorant Gecikme Sorunu Nasıl Onarılır?

Valorant, kimsenin istemediği kafadan vurulmaktan kaçınmak için oyununuzun olabildiğince akıcı olmasına büyük ölçüde güvenir. Öte yandan gecikme, asla bir oyuncunun arkadaşı değildir ve her zaman sorun çıkarır, bu nedenle, öldürme sayınızın ekran titremesiyle mahvolmaması için gecikmeyi azaltmak için bazı ipuçlarını burada bulabilirsiniz. Bu yazıda size Valorant gecikme sorununu nasıl düzelteceğinizi göstereceğiz.

Valorant, Riot Games tarafından geliştirilen ve 2020’de piyasaya sürülecek olan ücretsiz bir çok oyunculu birinci şahıs nişancı oyunudur. Bu oyun piyasaya çıktığından beri oyuncular arasında popülerlik kazanmıştır. Ancak, bu oyun zaman zaman düşük FPS, Valorant’ın çökmesi, Valorant’ın işletim sisteminizde bulunmaması ve burada tartışılan gibi sorunlarla karşılaşıyor. Aşağıda Valorant gecikme sorununu Düzeltme adımlarından bahsettik.

Valorant Gecikme Sorunu

Ağı Sıfırla

İster WiFi ister Ethernet üzerinden ağınızı yeniden başlatmak, bir ağ sorununu çözmenin en basit ve en hızlı yollarından biridir. Yönlendiricinizdeki RAM’i boşaltacak ve yüksek ping sorununuzu çözebilecek IP adresinizi yenileyecektir. Bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır:

 1. Yönlendiricinizi ve modeminizi fişten çekin.
 2. 60 saniye sonra tekrar bağlayın. Gösterge ışıklarının orijinal durumlarına döndüğünden emin olun.
 3. Valorant’ı başlatın ve sorunun ortadan kalkıp kalkmadığına bakın.
Valorant Gecikme Sorunu

Valorant Gecikme Sorunu

Valorant’ı Yeniden Başlat

Bazen Valorant’ın performansını iyileştirmek için tek gereken oyunu ve sistemi yeniden başlatmaktır. Oyunu yeniden başlatmak sistemi yenileyebilir ve donanımı dinlendirebilir. Valorant oyununun sıcaklığı ve RAM bellek kullanımının önemli bir etkisi vardır; sıcaklık veya kullanılan kaynak sayısı ne kadar yüksek olursa, oyunun gecikme olasılığı o kadar artar.

Windows’u Güncelleyin

Windows 10 için iki tür güncelleme paketi vardır: kalite güncellemeleri ve sürüm yükseltmeleri. İlki hata düzeltmeleri içerirken, ikincisi yeni özellikler ve performans iyileştirmeleri içerir. Sistem güncellemeleri, ping sorununuz için geçerli bir çözüm olabilir.

Valorant Tam Ekran Optimizasyonunu Devre Dışı Bırak

 1. D: Program Dosyaları/riot/valorant/live/valorant.exe
 2. exe’ye sağ tıkladıktan sonra Özellikler’e tıklayın.
 3. Uyumluluk sekmesinde, Tam Ekran Optimizasyonlarını Devre Dışı Bırak’ı seçin.
 4. Tam ekran moduna dönmek için Valorant uygulamasını açın ve F11’e iki kez basın.

Valorant FPS Video Ayarını Yapın

 1. Valorant’ın ana sayfasında Ayarlar’a tıklayın.
 2. Video seçeneğini seçin.
 3. Daima Maks FPS değerini değiştirin.
 4. Pencereyi kapatın ve tekrar deneyin.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.