Instagram Doğru Hashtag Kullanımı

21.11.2020
Instagram Doğru Hashtag Kullanımı

Ülkemizde bildiğiniz üzere birçok sosyal medya uygulaması aktif olarak kullanılıyor. Bunlardan en çok kullanılanı tartışmasız tabii ki de Instagram uygulamasıdır. Instagram uygulaması toplamda 1 milyardan fazla üyeye sahip bir uygulamadır. Sadece bizim ülkemizde değil diğer birçok Dünya ülkesinde de fazlasıyla aktif kullanılan bir uygulamadır. Biz bu blog yazımızda “Instagram Doğru Hashtag Kullanımı” konusunu detaylı bir şekilde anlatmaya çalışacağız. Umarız bu blog yazımız herkes için faydalı olabilir. Lafı daha fazla uzatmadan hadi başlayalım!

Instagram Doğru Hashtag Kullanımı

Instagram uygulamasında hashtag kullanımı bir hayli fazla. Öyle ki bazı hashtag’lerde ki paylaşım sayısı yüz milyonları bile geçmiş durumda. Daha fazla etkileşim almak için insanların çoğu bilinçsizce hashtag kullanmakta. Hadi gelin hashtag’leri nasıl doğru bir şekilde kullanabiliriz hep birlikte öğrenelim!

1- Fazla Hashtag Kullanmak

Sanılanın aksine fazla hashtag kullanmak yararlı bir işlem değildir. Eğer çok fazla hashtag kullanırsanız Instagram algoritması sizi “spam” olarak algılayabilir ve etkileşimlerinizi düşürebilir. Hashtag kullanırken maksimum 7, ortalama 5 adet hashtag kullanmalısınız. Bizim size önerimiz ise doğru hashtag’lerinizi seçin ve 3 adetten fazla kullanmayın. Bu sayede hem daha profesyonel görüneceksiniz hemde daha çok etkileşim alabileceksiniz.

2- Popüler Hashtag Seçimi

Instagram arama bölümüne hashtag’inizi yazarsanız hemen altında o hashtag’e ait kaç tane paylaşımın olduğunu görebilirsiniz. Popüler hashtag’lerde bu sayı milyonları bile bulabilir. İnsanların çoğu genellikle popüler hashtag’ler seçmenin doğru ve mantıklı bir hamle olduğunu düşünmekte fakat ne yazık ki böyle değil. Ne kadar çok popüler ve paylaşım sayısının fazla olduğu bir hashtag seçerseniz sizin gönderinizin o hashtag’de görünme olasılığı da o kadar az olur. Yüzme bilmeden okyanusa dalmış olursunuz. Bizim size önerimiz 50.000 veya 100.000 bin gönderi paylaşılmış hashtag’ler seçmeniz yönünde olacaktır. Bu hashtag’lerde gönderileriniz daha çok ön plana çıkabilir ve daha çok etkileşim alabilirsiniz.

3- Saçma Hashtag’ler

Eğer gönderiniz sporla ilgiliyse mutlaka spor ile alakalı hashtag’ler seçmelisiniz. Sporla alakalı hashtag’ler seçerseniz etkileşim alacağınız insanlar sporla alakalı insanlar olacağı için sizi takip etme oranları çok daha fazla olacaktır. Yani doğrudan size hitap eden kitleye ulaşabilirsiniz. Bu nedenden ötürü gönderinizle alakalı hashtag seçmeye büyük bir özen göstermelisiniz.

Bu blog yazımızda siz değerli okurlarımız için “Instagram Doğru Hashtag Kullanımı” konusunu detaylı bir şekilde anlattık. Umarız ki bu yazımız sizin için faydalı olmuştur. Yazımız hakkında ki görüşlerinizi ve sorularınızı alt tarafta bulunan yorumlar bölümünden bizlere iletebilirsiniz. Wroxe olarak herkese iyi günler dileriz!

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.