iPhone’da İnternet Hızı Nasıl Kontrol Edilir?

14.08.2022
iPhone’da İnternet Hızı Nasıl Kontrol Edilir?

Bu makale, iPhone’da İnternet hızı nasıl kontrol edileceği hakkındadır. Bağlandığınız Wi-Fi ağının hızını merak ediyorsanız, ücretsiz İnternet hız testi web sitelerine erişerek veya iTunes mağazasından bir bağlantı derecelendirme uygulaması indirerek bağlantınızı test edebilirsiniz. Hücresel İnternet’e sahip bir iPhone ile e-postaya ve web sitelerine erişebilir veya her yerde oyun oynayabilirsiniz. Ancak, kablosuz ağlar genellikle kararsızdır. Bu nedenle, İnternet bağlantınızın kalitesinin çevrimiçi etkinlikleriniz için yeterince iyi olduğundan emin olmak için akıllı telefonunuzun İnternet hızını izlemek iyi bir fikirdir ve internet bağlantınız düşükse Wi-Fi Hızını artırmanız gerekebilir.

Tıpkı ev bilgisayarınızda olduğu gibi, iPhone’unuzda da Wi-Fi hızını izleyebilirsiniz. iPhone App Store’da ücretsiz olarak sunulan üç basit ve kullanımı kolay hız testi programı vardır. Üçü de indirme ve yükleme hızınızı gösterir ve hız sonuçlarınızı başkalarıyla karşılaştırmanıza olanak tanır. İnternet hızınızı test etmenin en kolay ve en hızlı yolu, bir çevrimiçi hız testi hizmeti kullanmaktır. Ücretsiz internet hız testleri sunan birçok web sitesi var. Apple Dizüstü bilgisayarınızı veya başka bir dizüstü bilgisayarınızı çevrimiçi dersler veya başka bir iş için kullandığınızda, internet bağlantınızda bazı zorluklarla karşılaşabilirsiniz, benzer şekilde iPhone’unuzda da aynı sorunla karşılaşabilirsiniz, bu nedenle cihazlarınızdaki internet hızını kontrol etmeniz ve izlemeniz gerekir.

My Speed, bağlantılarınızın ne kadar iyi olduğu konusunda size iyi bir fikir verecek en popüler web sitelerinden biridir. Ayrıca, bilgisayarınızdan uzak bir sunucuya veri aktarımı için geçen süreyi de ölçer. Bu web sitesinde, İnternet bağlantınızdaki zaman içindeki değişiklikleri görmek için tüm test geçmişinizi de görüntüleyebilirsiniz. Aşağıda, iPhone’da İnternet hızı izleme yöntemlerinden bahsettik.

iPhone'da İnternet Hızı

iPhone’da İnternet Hızı

iPhone’da İnternet Hızını Kontrol Etmenin 3 Yolu

Cisco Küresel İnternet Hız Testi (GIST): Cisco Systems, Inc.

Adım 1: iPhone’unuzu App Store’a gidin.

Adım 2: Cisco Systems, Inc. tarafından hazırlanan “ Cisco Global İnternet Hız Testi (GIST) ” dosyasını indirin.

Adım 3: Uygulamayı başlatın.

Adım 4: ” Testi Çalıştır “ı seçin.

Speedtest.net Hız Testi: Ookla

Adım 1: iPhone’unuzu App Store’a gidin.

Adım 2: Ookla’dan “ Speedtest.net Speedtest” dosyasını indirin.

Adım 3: Uygulamayı başlatın.

Adım 4: “ Testi Başlat ”ı seçin.

Hız Testi: Xtreme Labs Inc.

Adım 1: iPhone’unuzu App Store’a gidin.

Adım 2: Xtreme Labs Inc. tarafından hazırlanan “ Speedtest ”i indirin.

Adım 3: Uygulamayı başlatın.

Adım 4: “ Testi Başlat! ”

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.