iPhone 14’te Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır?

21.09.2022
iPhone 14’te Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır?

Bu yazıda, iPhone 14’te ekran görüntüsü alma hakkındadır. Ekran görüntüleri ile daha sonra paylaşmak veya referans vermek için ekranınızda gördüğünüzü tam olarak yakalayabilirsiniz. Ekran görüntülerini yakalamak, kaydetmek ve paylaşmak son derece yardımcı olabilir. Hatta bazıları web’deki en önemli şeyin ekran görüntüsü olduğunda ısrar ediyor. Ancak ekranınızın basit bir görüntüsü nasıl bu kadar önemli olabilir? Görüyorsunuz, ekran görüntüleri genellikle bir New Age eseri gibi görünüyor. Başkalarına, gördüğünüz çılgın şeyleri gerçekten gördüğünüzü kanıtlamaya hizmet ederler.

iPhone X 2017’de piyasaya çıkmadan önce, iPhone’da ekran görüntüsü almak, cihazın nesilleri için aynıydı. Güç ve ana sayfa düğmelerine hızlıca birlikte bastınız ve bir ekran görüntüsü alındı ​​​​ve galerinize kaydedildi. Bu, Touch ID ana sayfa düğmesi olan iPhone’larda hala geçerlidir. İPhone 11, iPhone 12, iPhone 13 ve en yeni iPhone 14 modelleri dahil olmak üzere Apple’ın Face ID’sine sahip ve ana sayfa düğmesi olmayan iPhone’lar için biraz farklıdır. Aşağıda iPhone 14’te ekran görüntüsü alma adımlarından bahsettik.

iPhone 14 Serisinde Ekran Görüntüsü Nasıl Yakalanır?

iPhone 14 ve 14 Pro’da Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır?

Adım 1: Yakalamak istediğiniz ekranı veya sayfayı açın.

Adım 2: Yan düğmeyi (sağ tarafta) + Sesi Aç düğmesini aynı anda basılı tutun.

Adım 3: Bir kamera deklanşörü sesi duyacaksınız (iPhone sessiz modda değilse) ve ekran beyaz renkte yanıp sönecektir. Bu, şu anlama gelir:

Adım 4: ekran görüntüsü alınır.

iPhone 14'te Ekran Görüntüsü Alma

iPhone 14’te Ekran Görüntüsü Alma

Dokunarak iPhone 14 Ekran Görüntüsü Alın

Adım 1: Ayarlar > Erişilebilirlik’e gidin.

Adım 2: Fiziksel ve Motor altında, ‘Dokunma’ üzerine dokunun.

Adım 3: Aşağıya doğru kaydırın ve “Geri Dokunma”yı seçin

Adım 4: ‘Çift Dokun’ üzerine dokunun ve Ekran Görüntüsü’nü seçin. İsteğe bağlı olarak Üçlü Dokunma işlemini de kullanabilirsiniz.

Adım 5: İşte bu. Şimdi ekran görüntüsünü almak için iPhone’unuzun arkasına sıkıca iki kez dokunun (veya üç kez dokunun).

Düğmeler Olmadan iPhone 14’te Ekran Görüntüsü Alın

Adım 1: Ayarlar > Erişilebilirlik > Dokunma’ya gidin.

Adım 2: En üstteki ‘AssistiveTouch’a dokunun ve açın.

Adım 3: AssistiveTouch etkinleştirildiğinde, ekranda sürükleyip taşıyabileceğiniz yarı saydam bir düğme göreceksiniz.

iPhone 14’te nasıl ekran görüntüsü alınacağına dair makalemizin size yardımcı olacağını ve tüm sorunları çözeceğini umuyoruz. Yakın zamanda iPhone 14 ve iPhone 14 Pro Ön Siparişi verdiyseniz ve şimdi iOS 16 ile nasıl ekran görüntüsü alacağınızı biliyorsunuz. O zaman endişelenecek bir şey yok, iPhone 14 cihazlarında ekran görüntüsü alma adımlarından bahsettik.  Bunları kullanmak istiyorsanız, ekran görüntüsü almak için başka araçlar olmasına rağmen.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.