WhatsApp Sohbeti Telegram’a Nasıl Aktarılır?

06.04.2022
WhatsApp Sohbeti Telegram’a Nasıl Aktarılır?

Telegram, bazı gelişmiş şifreleme ve gizlilik özellikleri ile birlikte büyük grup sohbet özelliklerini desteklediği için yaygın olarak benimsenen popüler bir platformdur. Ayrıca diğer sosyal medya platformları ile (örneğin hem Facebook Messenger hem de WhatsApp Facebook’a aittir) hiçbir bağı bulunmamaktadır, bu da hizmeti bazıları için daha çekici hale getirmektedir. Uygulama Android, iOS, Windows, Mac ve Linux için mevcut uygulama sürümleri ile çapraz platformdur. Telegram’a bir web tarayıcısı üzerinden de erişebilirsiniz. Telegram’ın imza özelliği uçtan uca şifrelemedir, ancak Telegram içindeki tüm iletişimlerin bu düzeyde bir gizlilik sağlamadığını unutmamak önemlidir.

Çoğu mesaj, uçtan uca şifrelemeden daha az güvenli olan, ancak İnternet dahil diğer cihazlardan Telegram sohbetlerinize erişmenize izin veren istemciden sunucuya şifreleme kullanır. Bir anlık mesajlaşma programından diğerine geçmek, ev taşımak gibidir. Bu tam bir acı, çoğu zaman bir şeyleri kaybedersiniz ve aynı zamanda baştan başlamanız gerekir. Siz de aynı fikirdeyseniz, Telegram’ın WhatsApp sohbetlerini içe aktarmanıza izin veren yeni bir özelliği var. Adımlar çok basit ve bu şekilde yapabilirsiniz. WhatsApp’tan geçiş yapmanız durumunda bazı harika Telegram özellikleri için bir ipucu ve püf noktası özelliği de oluşturduk. Makaleyi buradan okuyabilirsiniz.

Telegram'a

WhatsApp Sohbeti Telegram Aktarma

WhatsApp Sohbeti Telegram’a Nasıl Aktarılır?

Telegram’ın yeni özelliği, WhatsApp sohbetlerini Telegram’a aktarmanıza olanak tanır. İşte nasıl yapılacağı;

  1. Lütfen Telegram uygulamanızı, WhatsApp sohbetlerini Telegram’a aktarma seçeneğine sahip olan en son sürüm 7.4’e güncelleyin.
  2. WhatsApp mesajlarını Android’de Telegram’a aktarabileceğinizi lütfen unutmayın.
  3. Şimdi WhatsApp’ta bir sohbet açın ve ardından sağ üst köşedeki üç dikey noktaya dokunun.
  4. Sohbeti dışa aktar’ı seçin, şimdi Paylaş menüsünde Telegram’a dokunun ve dışa aktarma başlayacaktır.
  5. WhatsApp sohbetini özellikle Telegram’da göreceksiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM