Penye Şal ile Şıklığınıza Şıklık Katın

04.04.2023
Penye Şal ile Şıklığınıza Şıklık Katın

“Kolay Zarafet” mottosunu Türk kadınının hayatına taşımak için tasarlanan, nefes alabilen kumaştan penye şal ile gardırobunuzda yer açın.Son dönemin tesettür modasına baktığımızda penye şal çeşidinin en sevilen ve beğenilen ürün olduğunu görüyoruz.Penye şallar yeni sezonun öne çıkan parçalarının başında geliyor.

Kullanım kolaylığı, rahatlığı ve binbir renk seçeneği ile yılın en popüler şallarından biri olmayı başarmıştır.

Penye Şal Nedir?

Penye şallar, kadınlar için önemli aksesuarlardan biridir.Yumuşak dokulu, kolay şekil alan,  ve kolay yıkanabilen bir yapıya sahiptir. Tesettür alanında bayanların en büyük endişelerinden biri de kullanılan şallara şekil verme kolaylığıdır. Bu durumda kolay şekil alan ve uzun süre bozulmayan şallar en üst sıralarda yer alıyor.

 

Günlük kullanım için ideal olan bu şal modeli hem spor hem de şık görünümlerle kombinlenebilir. Siz de beğendiğiniz şekli seçebilir, penye şalları kullanarak istediğiniz görüntüyü yakalayabilir, moda akımına ayak uydurabilirsiniz.

Günümüzde başta gençler olmak üzere pek çok kişi çıktığı günden beri penye şal kullanmaya devam etmektedir. Öyle ki penye şal kullananlar, diğer şal stillerini kullananların daha büyük bir yüzdesini oluşturuyor. Penye şallar sadece yurt içinde değil yurt dışında da en popüler şal modellerinden biri haline geldi.

Pratik penye şal kullanımdaki avantajları ile bilinir ve aynı zamanda antibakteriyel özelliğe sahiptir. Elyaftan üretildiği için bakteri barındırmayan bu şal makinede rahatlıkla yıkanabilir.

Penye Şal Özellikleri Nelerdir?

Penye şallarda çok ince dokular görülmez. İnce olmayan dokusu hem yapımı kolay hem de opak olma özelliğini ortaya çıkarıyor. Penye dokusu ile kışın soğuk havalardan etkilenmeyen, sıcak havalarda ise sizi serin tutan bir yapıya sahiptir. Kaliteli kumaşı sayesinde kullanımda nefes alan bir üründür. Bu sayede artık terlemezsiniz.

Penye şalların en beğenilen özelliklerinden biri de kırışmaya karşı dayanıklı olmasıdır. Orta derecede yıkama şalları düşük ısıda kolayca ütülenebilir. Genel olarak şal ve eşarp modelleri için en önemli kriterlerden biri ürünün kaymaması ve iğne gerektirmemesidir. Penye şallar bu şekilde tesettürlü bayanların işini kolaylaştırmaktadır. İğne kullanımını gerektirmeyen kaymaz yapıya sahiptir.

Penye kumaşlar yıkanınca Çeker mi?

Penye kumaş; sıcak suda yıkanıp sıkılabilen bir kumaştır. Ayrıca penye kumaş kuru olarak asılabilir. Penye kumaşlar, ıslakken ütülendiklerinde kırışmaya daha yatkındır. Her kumaşta olduğu gibi penye kumaşların da yıkandığında çekeceği göz önünde bulundurulmalıdır. Ancak uygun sıcaklıkta yıkamak çekme için çok önemlidir. Penye kumaşların uygun sıcaklıkta yıkanması, penye kumaşların çekmesini en aza indirmeye yardımcı olacaktır.

Penye Şal Kullanımı

Penye şallar yapısı ve kumaşı sayesinde şeklini iyi korur. Bu yüzden penye şal yapımı aslında çok basit, bunun yanında model yapımında da hiç bir zorluk yaşatmaz. Aldığınız şalı kenarları eşit olacak şekilde başınıza koyun ve alnınızın üzerinde üçgen bir görüntü elde edin. Boğaz kısmını daha sonra iğnelerle sabitlleyin.Önünüzde sarkan kısmı omuzlarınızın arkasına atabilir veya omuzlarınızın arkasına bağlayabilirsiniz. Nasıl daha rahat kullanmak isterseniz.

Farklı modellere bakmamız gerekirse aldığınız şalı biri uzun biri kısa olmak üzere başınıza geçirin. Ardından üstte bir üçgen yapın. Boyun sabitlendikten sonra, uzun şalın bir tarafını boynun arkasına ve vücudun önüne geri sarın. İşte hazırsınız!

Sadece kaliteli, antibakteriyel değil, aynı zamanda uygun fiyatlı, yapımı kolay bir penye şal tarzı yakalamak oldukça basit.. Tesettür sektöründe ikonik bir statüye kavuşan penye şal, özel bağlama tarzıyla moda sektöründe büyük yankı uyandırdı. Öyle ki günümüzde pek çok kişi penye şalları dışarı çıkarken kendine özgü bir bağlama yöntemi olarak kullanıyor.

Penye Şal Modelleri ile Günlük Kombin Önerileri

Şalınızı kıyafetinizle kombinlerken en sevdiğiniz silüetin öne çıkmasını istersiniz. Doğru kombini seçtiğinizde şalınız kombininizin yıldızı olacaktır.

1-Kış Kurtarıcı Şal Kombini

Penye şalların kumaşı dolgun olduğu için kışın kalın giysilerle birlikte kullanılması doğru bir seçim olacaktır. Giysinin kalınlığı nedeniyle, emici olmayan kumaş başınıza rahatlık verir.

2-Spor giyim ile kombinasyon

Penye şalın terletmeyen dokusu spor yaparken de oldukça kolaylık sağlayacaktır.

Günlük hayatınızda bir koşuşturmacanız olduğunda ve dışarı çıkmanız gerektiğinde farklı kumaşlardaki şalları ütüleyerek zamanınızı boşa harcayabilirsiniz. Ancak penye bir şal ile rahatlıkla başınızı kapatıp dışarı çıkabilirsiniz.

Kaliteli bir penye şal seviyorsanız, ürünün kullanımının ne kadar rahat olduğunu hemen fark edeceksiniz. Penye şalların çoğu yapı olarak esnektir. Ancak piyasada ince tel kullanan ve esnekliği düşük olan orta fiyatlı ürünler bulunmaktadır. Ürün satın alırken ince iplik yapısına ve esnekliğine bakmakta fayda var.

 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.