Tweet’ler Instagram Hikayesinde Nasıl Paylaşılır?

02.02.2023
Tweet’ler Instagram Hikayesinde Nasıl Paylaşılır?

Twitter’ın iPhone ve iPad için resmi mobil uygulamasını kullanarak Instagram Hikayesinde tweet’leri doğrudan hikaye çıkartmaları olarak nasıl paylaşacağınızı öğrenin ve sonunda Android desteği gelecekte sunulacak.

22 Haziran 2011’de Twitter, Instagram Hikayesinde tweet paylaşma özelliğini test etmeye başladı. Twitter’daki duyuru gönderisine göre, yerel paylaşım seçeneklerinin eklenmesi, insanların artık iPhone ve iPad için mobil Twitter uygulamasında bir tweet’in ekran görüntüsünü almak ve bunu bir hikayede resim olarak paylaşmak gibi numaralara başvurmak zorunda kalmayacağı anlamına geliyor. Bu yetenek, bu yazı yazıldığı sırada sınırlı test aşamasındaydı, yani ileride değişebilir, çekilebilir veya Twitter uygulamanızda hiç göremeyebilirsiniz. Twitter web sitesinde, “İnsanların diğer sosyal medya uygulamalarında topluluklarıyla tweet paylaştığını biliyoruz ve insanların Instagram Hikayesinde tweet paylaşmasını kolaylaştırdık” diyor. Bu özellik herkese açık tweet’lerle sınırlıdır. Açık olmak gerekirse, özel bir hesaptan gelen bir tweet, iOS için Twitter’daki bu yeni yerel paylaşım seçeneği kullanılarak Instagram’da paylaşılamaz.

Bir Instagram Hikayesinde Bir Tweet Nasıl Paylaşılır?

Tek bir tweet’i Instagram hikayenizde çıkartma olarak paylaşmak için, bir tweet’te Paylaş simgesini seçin ve menüden “Instagram Stories” simgesini seçin.

  1. iPhone’unuzda Twitter uygulamasını açın.
  2. Herhangi bir genel tweet’te Paylaş simgesine dokunun.
  3. Paylaş menüsünden “Instagram Hikayeleri”ni seçin.
  4. Instagram uygulaması açıldığında, göndermeden önce tweet etiketini yeniden boyutlandırın veya yeniden konumlandırın.
Tweet'ler Instagram Hikayesinde Paylaşma

Tweet’ler Instagram Hikayesinde Paylaşma

Tweet, Instagram’da açılan yeni bir hikaye taslağında otomatik olarak çıkartma olarak görünür. Yeniden boyutlandırmak için çıkartmayı kıstırabileceğinizi unutmayın. Ayrıca çıkartmayı istediğiniz yere döndürebilir ve taşıyabilirsiniz. Memnun kaldığınızda, bu hikayeyi tek bir kişiyle mi, Yakın Arkadaşlar listenizle mi yoksa normalde yaptığınız gibi tüm takipçilerinizle mi paylaşmak istediğinizi seçin.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.