iPhone’da FaceID ile WhatsApp Nasıl Kilitlenir?

03.10.2023
iPhone’da FaceID ile WhatsApp Nasıl Kilitlenir?

Özel WhatsApp mesajlarınızı güvende tutmak önemlidir. Artık iPhone’da WhatsApp’ı FaceID ile kilitleyebilirsiniz, bu da WhatsApp uygulamanızı ve konuşmalarınızı kilitlemek için size ekstra bir koruma katmanı sağlar. Face ID, WhatsApp’ın kilidini açmadan önce kimliğinizi doğrulamak için gelişmiş yüz tanıma teknolojisini kullanır. Kurulduktan sonra, sadece telefonunuza bakarak WhatsApp’a hızlı ve güvenli bir şekilde erişebileceksiniz. Face ID’yi nasıl etkinleştireceğinizi, özellikle WhatsApp için nasıl ayarlayacağınızı ve uygulamayı açmak ve mesajlarınızı görüntülemek için nasıl kullanacağınızı ele alacağız. Face ID ile, telefonunuzdan uzaklaştığınızda meraklı gözlerin WhatsApp sohbetlerinize erişmesi konusunda endişelenmenize gerek yok. Bu makalede, iOS cihazlarda WhatsApp için Face ID’yi nasıl kuracağınızı ve kullanacağınızı anlatacağız. Sonunda, WhatsApp mesajlarınızı daha gizli ve güvenli tutmak için Face ID’yi yapılandırmış ve çalışır hale getirmiş olacaksınız. Öyleyse, başlayalım!

iPhone’da FaceID ile WhatsApp Kilitlemek

Hepimizin aynı sayfada olduğundan emin olmak için iPhone’unuzun tamamen güncel olmasını isteyeceksiniz. Bir yol göstericiye ihtiyacınız varsa iPhone’unuzu nasıl güncelleyeceğinizi size gösterebiliriz.

  1. Whatsapp’ı açın

Şimdiye kadar oldukça basit! Doğru, WhatsApp’ı bulun ve üzerine dokunun.

  1. Ayarlar’a dokunun

Ekranın alt kısmına doğru çeşitli seçenekler içeren bir sekme bulacaksınız. Sağ altta sizi ayarlara götürecek birkaç çark vardır. Ayarlar’a dokunun.

  1. Gizlilik’e gidin

Şimdi Gizlilik öğesine dokunun.

  1. Ekran Kilidi’ne dokunun

Aşağı kaydırın ve Ekran Kilidi öğesine dokunun.

iPhone'da FaceID ile WhatsApp Kilitlemek

iPhone’da FaceID ile WhatsApp Kilitlemek

  1. FaceID’yi açın

Oradan tek bir seçenekle karşılaşacaksınız. FaceID Gerektir seçeneğini açın.

  1. Çalışıp çalışmadığını kontrol edin

Bu isteğe bağlı bir adımdır ancak FaceID’yi etkinleştirmek için yüzümü taramam veya parolamı girmem gerekmediği için gerekli buldum. Özelliği başarıyla açtığınızı WhatsApp’ı kapattığınızda veya açık uygulamalarınızı görüntülediğinizde WhatsApp’ın kilitli olduğunu göreceğiniz için anlayacaksınız!

  1. WhatsApp’ı kullanmak için yüzünüzü tarayın

Şu andan itibaren mesajlarınızı görüntülemek için FaceID kullanmanız gerekecek. Başlangıçta çalışmazsa, tekrar denemek için her zaman en alttaki FaceID Kullan seçeneğine dokunabilirsiniz.

  1. FaceID’nin ne zaman gerekli olacağına karar verin

WhatsApp Ayarları’ndaki Ekran Kilidi bölümüne geri dönerseniz, WhatsApp kullanmak için FaceID’yi ne sıklıkla kullanmanız gerektiğini seçebileceksiniz. Hemen ya da bir dakika, 15 dakika veya bir saat sonra seçeneklerinden birini seçin.

Ve işte bu kadar! En yakınlarınız ve sevdiklerinizle mesajlaşmak söz konusu olduğunda kendinize ek bir koruma katmanı sağlamanın çok basit ve kolay bir yolu. Ayrıca iPhone’unuzun sizi dinliyor olması da ilginizi çekebilir – işte bunu nasıl önleyeceğiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.