iOS ve Android için En İyi Ücretsiz Koşu Uygulamaları

28.06.2023
iOS ve Android için En İyi Ücretsiz Koşu Uygulamaları

Eğer siz de bizim gibiyseniz, akıllı telefonunuz hemen hemen her şey için başvurduğunuz bir araç. Anıları yakalamaktan sevdiklerinizle görüntülü sohbet etmeye kadar liste uzayıp gidiyor. Bizimle her yere geliyor ve buna antrenmanlarımız da dahil. İster evde egzersiz yapmayı tercih eden biri olun, ister spor salonuna giden biri, daha etkili egzersiz yapmanıza yardımcı olacak sayısız Koşu koşu uygulaması var.

ASICS Runkeeper

Sahneye çıkan ilk koşu uygulamalarından biri olan ASICS Runkeeper, hızınızı, mesafenizi, yaktığınız kalorileri, zamanı ve daha fazlasını takip eden kullanımı kolay bir uygulamadır. İlerlemenizi takip etmek ve yakınınızdaki yeni rotaları keşfetmek için geçmiş koşularınıza bakın. Yeni başlayanlar için en iyi koşu uygulamalarından biridir, yeni rutininize alışmanıza yardımcı olmak için temel koşu verileri sağlar, ancak her beceri düzeyindeki koşucuların takdir edeceği basit bilgilere sahiptir.

iOS ve Android için Ücretsiz Koşu Uygulamaları

iOS ve Android için Ücretsiz Koşu Uygulamaları

Map My Run

Map My Run by Under Armor uygulaması, bir koşu uygulamasının tüm temel işlevlerini sunar: tempo, mesafe, yakılan kalori ve zaman, ayrıca uyumlu fitness takip cihazlarına ve kalp atış hızı monitörlerine bağlanma avantajı. Ayrıca yiyecek tüketimi gibi daha sağlam veriler girebilir ve koşu ayakkabılarınızda kaydedilen mesafeyi takip edebilirsiniz; hatta uygulama yeni bir çift giyme zamanı geldiğinde sizi uyaracaktır. Bu uygulamanın güzel bir işlevi de koşu türünü (koşu bandı, patika, mahalle gezintisi vb.) belirleyebilmenizdir; bu da performansınızı analiz ederken yardımcı olabilir.

adidas Running

Bir diğer popüler uygulama olan adidas Running by Runtastic, kolay rota haritalama için Google Earth’e bağlanan temel koşu uygulamanızdır. Bu uygulamadaki analizler, ilerlemenizi gösteren grafikler ve çizelgeler ve kolay sosyal paylaşım ile harika. Yerleşik antrenman programları ile birlikte gelir ve hatta kolay müzik akışı için Spotify ve Pandora ile senkronize olur. Bu uygulama, sürekli yeni şehirlerde koşan gezginler ve koşu verilerinizi daha sağlam bir şekilde raporlamak isteyenler için mükemmeldir.

PUMATRAC

PUMATRAC Run, Train, Fitness, temel bir koşu uygulamasının tüm avantajlarına sahip şık bir arayüz sunar, ancak egzersizlerinize bütünsel bir bakış açısı kazandırmak için çeşitli bonus özelliklere sahiptir. Uygulama, hava durumu, günün saati veya ayın günü gibi koşunuzu etkileyebilecek ek bilgileri alır ve kişisel içgörüleri belirlemek için sentezler. Örneğin, en iyi Cuma sabahları saat 10’dan önce koştuğunuzu veya rock müzik dinlerken daha hızlı koştuğunuzu fark edebilirsiniz.

Nike Run Club: Koşu Koçu

Nike Run Club’ın avantajlarından yararlanmak için Nike ürünlerine sahip olmanız gerekmez: Running Coach uygulaması. Koşu alanınızı (koşu bandı, patika, kaldırım) belirleyin ve uygulama hızınızı, mesafenizi, yaktığınız kaloriyi ve sürenizi takip etsin. Bu uygulamayı diğerlerinden ayıran şey, kişisel hedeflerinizi paylaşmanıza, arkadaşlarınıza meydan okumanıza ve kişisel rekorunuzu kırmanıza olanak tanıyan oyunlaştırılmış seçeneklerdir. Ayrıca koşunuzda ekstra bir desteğe ihtiyaç duyduğunuzda çalmak üzere bir “Güç Şarkısı” da yükleyebilirsiniz.

Strava: Koş, Bisiklete Bin, Yürüyüş Yap

Fitness rutininizi birden fazla aktivite arasında paylaştırıyorsanız Strava uygulaması harika bir seçimdir. Benzersiz gösterge panoları, antrenmanınızın kazanılan yükseklik gibi daha ayrıntılı yönlerinin yanı sıra hız, mesafe ve zaman gibi daha geleneksel ölçümleri de takip eder. Diğer benzersiz özellikler ise liderlik tabloları, başarı rozetleri ve sizi hedeflerinize ulaşmaya itecek meydan okumalardır. Bu uygulama, alışılmışın dışında koşmayı sevenler ve biraz dostça rekabetle gelişenler için harika.

Couch to 5K

Couch to 5K uygulaması, forma girmek ve sadece birkaç kısa hafta içinde koşu rejimini oluşturmak isteyen acemi koşucular için mükemmeldir. İlk 5K koşunuz için bir hedef tarih belirleyin ve uygulama yarışınıza kadar haftada üç kez 20-30 dakikalık rotalar içeren antrenman programları sunsun. Yerleşik tempo size ne zaman yürüyeceğinizi, ne zaman koşacağınızı söyler ve kademeli olarak dayanıklılık ve güç geliştirirken rotanız boyunca size koçluk yapar. Sizi motive edecek 4 sanal koçtan 1’ini seçin.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.