Geleceğe Yatırım: Bitcoin

14.07.2020
Geleceğe Yatırım: Bitcoin

Bitcoin, herhangi bir kişi, kurum veya bankaya bağlı olmayan dijital bir para birimidir. Uzun yıllardır var olmasına rağmen son yıllarda adını oldukça duyuran bir dijital para birimidir. Bitcoin’in bu kadar popüler olması diğer alt coinlerinde tanınmasına vesile olmuştur. Bitcoin, izi sürülemeyen bir para birimi olduğu için yasa dışı satın alımlarda oldukça aktif bir şekilde kullanılan bir dijital para birimidir. Deep Web diye tanınan derin ağda ise en çok kullanılan dijital para birimidir. Peki Bitcoin ile gerçekten geleceğe yatırım yapabilir miyiz? Bitcoin bir yatırım aracı mı yoksa saçmalıktan mı ibaret? Bu soruların cevabını öğrenmek için blog yazımızı okumaya devam edin!

Geleceğe Yatırım: Bitcoin

Eskiden bildiğiniz üzere insanlar çoğunlukla dolar, altın, gayrimenkul, arsa tarzı yatırım araçlarını tercih etmekteydi. Gerçi günümüzde bile bu yatırım araçlarını tercih eden insan sayısı önemsenmeyecek derecede değil. Günümüzde dijital paraların kullanıma ne yazık ki fiziksel paralar kadar yaygın değil. Bu durum ileride de böyle devam etmeyecek tabii ki de. Uzmanların görüşüne göre ortalama 20 veya 30 yıl içinde fiziksel paralar kullanım dışı olacak ve tamamıyla dijital paralara geçilecek. Birçok ülke bunu bildiği için kendi coinlerini oluşturmaya başladı bile. Eskiden insanlar arsa, tarla, dolar, altın vb. yatırım araçlarını tercih eder ve bir köşeye koyarak değerlenmesini beklerdi. Bu işlemin aynısını neden Bitcoin’de yapmayalım ki? Bitcoin ileride aşırı fazla kullanılacağı kesin bir dijital para birimi ve şu an Dünya’da ki en değerli dijital para birimlerinin başında geliyor. Eğer yatırım yapmayı düşünüyorsanız kesinlikle Bitcoin seçeneğini de seçeneklerinizin arasına eklemenizi öneririz.

Bu yazımızda siz değerli okurlarımız için geleceğe yatırım konusunu ele aldık. Bu konuda geleceğe yatırım olarak Bitcoin dijital para birimini kullandık. Bu kesinlikle bir yatırım tavsiyesi değildir. Yazı hakkında ki görüşlerinizi ve sorularınızı alt tarafta bulunan yorumlar bölümünden bizlere sorabilirsiniz. Wroxe herkese iyi günler diler!

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.