Koçoğlu Tavukçuluk’un Lohman Brown Satışlarına Yakından Bakış

28.10.2021
Koçoğlu Tavukçuluk’un Lohman Brown Satışlarına Yakından Bakış

Etlik piliç üretimi ve yumurta üretimi tercihinde lohman brown tavuğu önceliklidir diyebiliriz. Hem yumurta verimliliği hem de az yem tüketimi sayesinde maddi olarak daha avantajlıdır. Tavukçuluk sektöründe en çok sıkıntı yaşanan durum lohman yarka yerine ferik satılmasıdır. Bu ne demektir diyenler için tavuğun yumurta vermeden hemen önceki haline yarka denir.

Yumurta üretimine hazır ve oldukça verimlidir. Fakat ferikte bekleme süresi uzun olduğu için yumurta üretimi de aksayacaktır. Koçoğlu Tavukçuluk, güvenilir satış belgeleri ve hizmetleriyle tavuk sektörünün kurtarıcısıdır diyebiliriz. Uygun fiyat garantisiyle hem yeni hem eski tavuk çiftliği sahiplerine öncülük yapmaya devam ediyor.

Lohman cinsini elde ederken tavukların hem bakımı hem de verimi konusunda araştırma yapmanız size fayda sağlar. Üstelik veteriner ve bakım hizmetleri konusunda da yardımcı olan Koçoğlu Tavukçuluk çiftlik kurulum paketleri ile sermayenizi boşa harcamazsınız. Tavuklarınızın emniyette olması, yumurtaların lezzetine ulaşması için en iyisini belirlemeniz ve harekete geçmeniz önemlidir.

Lohman Brown Tavuğu Nedir?

Hem gezen tavuk hem de ticari tavuk sektöründe kullanılan Alman kökenli bu tavuk ırkı üretimi yüksek olduğu için tercih edilir. Lohman tavuğunun özelliklerine bakalım:

  • Genellikle kahverengi tüylere sahip uysal bir tavuk türüdür.
  • Ortalama olarak yıllık 300-330 arası yumurta verir.
  • Dayanıklıdır fakat soğuğa karşı hassas olduğu gözlemlenmiştir.
  • Yem tüketimi azdır.
  • Yumurta sayısı da yumurta üretim hızı da yüksektir.
  • Tavuk çiftliği sahiplerinin vazgeçilmezidir.

Koçoğlu Tavukçuluk sayesinde mükemmel şekilde yetiştirilmiş ve yumurtlamaya hazır yarkalar edinebilirsiniz. Zamanınızı boşa harcamamak ve sermayenizi çöpe atmamak için tavuksatisi.com sitesinden bilgi alabilirsiniz. Alanında uzman kişilerden bilgi alarak, tavuk çiftliği alanında en iyisi olabilirsiniz.

Lohman Brown Nasıl Yetiştirilir?

Lohman cinsini tercih ettiğinizde diğer tavuk cinslerinde olduğu gibi özen göstermeli kontrolleri aksatmamalısınız. Her mevsim yumurta veren bu cins oldukça gözdedir. Yumurta amaçlı tavuklar yetiştirilme olarak çok fazla külfetli olmasa da yine de hem sevgi hem ilgi beklemektedirler. Her canlının sevgi ve ilgiyle daha rahat olduğunu unutmamak gerekir.

Kendini güvende hisseden ve bakımları yapılan tavuk da aynı şekilde verim sağlayacaktır. Çiftlik yeri özenli bir şekilde tavukların yaşayabileceği şekilde olmalıdır. Tavukların tüylerinin bakımı dahi yumurta verimini etkiler. İster salma tavukçuluk isterseniz de kümes tavukçuluğu yapın her halükârda uygun koşullarda yetiştirme sağlamalısınız.

Koçoğlu tavukçuluk ile hem tavuklarınızın yaşam alanlarını oluşturabilir hem de kaliteli ve saf tavuklar edinebilirsiniz. Kümeslerinizin ya da kafeslerinizin son teknoloji ekipmanlarla kurulumu hakkında bilgi alır en iyisini elde edersiniz. Manuel ya da otomatik giriş çıkışlarla, yemleme ve sulama alanlarıyla her şeyin planlamasını yaparsınız. Lohman brown satışı konusunda da oldukça adından bahsettiren Koçoğlu Tavukçuluk, tavuklarınızı aşı ve bilgi kartlarıyla birlikte size teslim eder.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.