Ünlü Ekonomistten İlginç Açıklama: “Bitcoin Önce 3 bin Dolara Düşecek Sonra 500 bin Dolara Çıkacak”

23.05.2022
Ünlü Ekonomistten İlginç Açıklama: “Bitcoin Önce 3 bin Dolara Düşecek Sonra 500 bin Dolara Çıkacak”

Dünyada kripto paralara olan ilgi her geçen gün artıyor ve bu akıma en fazla dahil olan ülkelerden biri de Türkiye olarak biliniyor. Bettilt verileri ışığında dünya üzerinde 200 milyonda fazla kişinin kripto para yatırımcısı, Türkiye’de ise 5 milyondan fazla kişinin bu alanda yatırımlarını sürdürdüğü belirtiliyor.

Hal böyle olunca Türkiye’de ve dünyada Bitcoin fiyatlarına veya kripto para fiyatlarına dair birçok açıklama büyük bir dikkat çekiyor. Dünyanın en ünlü ekonomistlerinden biri olarak bilinen ve hem normal ekonomi hem de kripto para ekonomisi özelinde yaptığı yorumlar veya paylaştığı tahminler büyük ilgi gören Harry Dent, son derece ilginç bir açıklama ile şu an için kripto para borsasının gündeminde yer alıyor.

Türk Kripto Para Borsası

btc

Geçtiğimiz günlerde Amerika’dan kalan faiz artırım kararı, enflasyonun tüm dünyada büyük bir şekilde artış göstermesi, ekonomik krizler ve istikrarsızlıklar, 2022’de başlayan Rusya ve Ukrayna arasındaki savaş, kripto para borsasına dair güvensizliklerin ya da dalgalanmaların temel sebepleri olarak biliniyor.

Ünlü ekonomist Harry Dent ise tüm bu detaylar doğrultusunda Kitco News’e son derece kritik açıklamalar yaparak, kripto para yatırımcılarının en çok konuştuğu isimlerden biri haline geldi. Bitcoin, altın ve hisse senedi piyasalarına dair tahminlerde bulunan Harry Dent’e göre yakın zamanda Bitcoin’i son derece ciddi bir düşüş bekliyor. Yaşanan bu düşüşün ardından da çok ciddi bir yükselişin kaçınılmaz olacağı, Dent tarafından ortaya atılan iddialar arasında yer alıyor.

Bitcoin’in çok ciddi bir patlamaya ulaşmasının kaçınılmaz olduğunu ifade eden Dent, bu patlamanın gerçekleşebilmesi adına da ciddi bir düşüşün gelmesi gerektiğini belirtiyor. Dent: “Kripto piyasası çökecek ve bence Bitcoin 3.000 veya 7.000 dolara düşebilir.

Ardından bir sonraki küresel patlamada (2037 yılına kadar) yarım milyon ila bir milyona gidebilir. Bu, hayatımın satın alımı olacak, ancak güncel durumda %50’nin altına inmeden dokunmam bile. Dünya Bitcoin’i uzun vadede sevecek. Bitcoin, para için yeni dijital standart olacak. Bitcoin’in küresel standart haline gelmediğini düşünüyorum. Henüz yeterince büyük değil, geniş çapta kabul görmüyor.” Kitco News’e geçtiğimiz günlerde bu gibi ifadeleri kullanıyor.

Kripto Paralara Olan Güven Yavaş Yavaş Azalıyor

Dünya genelindeki nakit para veya nakit değerinde varlıklara olan yatırımların, farklı bir boyuta kaymasına neden olan Bitcoin ve diğer kripto paralar, özellikle dünyadaki nakit ve diğer değerli varlıklardan gelir elde eden kurum ya da ülkelerin son dönemlerde ciddi anlamda tepkisini çekiyor.

Özellikle son dönemlerde birçok kişinin bu kripto para akımına yönelmesi ve irili ufaklı birçok yatırımın kripto paralara kayması, söz konusu rahatsızlığın seviyesinin giderek artmasına yol açıyor. Dent gibi kripto para, borsa ve ekonomi uzmanlarının ise son dönemlerde kripto paralara olan güveninin giderek kaybolup, ardından ciddi bir yıkıma uğrayacağı görüşü kulislerde konuşuluyor.

Yaşanan bu düşüler sonrasında ise kripto paralara olan güvenin hiç olmadığı kadar artacağı, sonrasında da kripto paralar ile yapılan yatırımların çok daha farklı seviyelere geleceği, buna bağlı olarak da Bitcoin ve diğer kripto paraların çok ciddi seviyelere çıkacağı bildiriliyor.

 

 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.