Apple Watch Ekran Görüntüsü Alma

22.03.2023
Apple Watch Ekran Görüntüsü Alma

Apple Watch ekranınızın ekran görüntülerini almak istiyorsanız, öncelikle bu özelliği açmanız gerekir. İşte ekran görüntülerini etkinleştirme adımları. Ve bundan sonra, watchOS’un herhangi bir sürümünü çalıştıran Apple Watch’ta nasıl ekran görüntüsü alacağınızı göstereceğiz.

Apple Watch’ta Ekran Görüntüleri Nasıl Etkinleştirilir?

watchOS 3’ten itibaren Apple Watch’ta ekran görüntüsü almak varsayılan olarak devre dışıdır. Bunun nedeni, ekran görüntüsü almak için basmanız gereken düğmelerin, devam etmekte olan bir antrenmanı duraklatmak veya devam ettirmek için de aynı olmasıdır. Bu çakışmayı önlemek için Apple, Apple Watch’ta ekran görüntüsü alma özelliğini varsayılan olarak kapatıyor. Apple Watch bir fitness cihazı olduğu için bu mantıklı. Sonuçta, bizim gibi blog yazarları dışında, çok az insan küçük saat ekranının ekran görüntüsünü almak istiyor. Eğer siz de bunlardan biriyseniz, işte Apple Watch’ta ekran görüntülerini nasıl etkinleştireceğiniz.

Apple Watch’ta

1) Tüm uygulamalarınızı görmek için Digital Crown’a basın ve Ayarlar’a dokunun.

2) Genel’e dokunun.

3) Aşağı kaydırın ve Ekran Görüntüleri’ne dokunun.

4) Ekran Görüntülerini Etkinleştir için geçişi açın.

Apple Watch Ekran Görüntüsü Almak

Apple Watch Ekran Görüntüsü Almak

iPhone’unuzda

İsterseniz, eşleştirilmiş iPhone’u kullanarak Apple Watch’ta ekran görüntülerini etkinleştirebilirsiniz. İşte nasıl yapılacağı:

1) Watch uygulamasını açın ve Genel’e dokunun.

2) Ekran Görüntülerini Etkinleştir geçişini açın.

Apple Watch’ta Ekran Görüntüsü Alma

Ekran görüntüsü özelliğini etkinleştirdikten sonra, nasıl ekran görüntüsü alacağınızı aşağıda bulabilirsiniz:

1) Ekran görüntüsünü almak istediğiniz ekranda olun.

2) Digital Crown ve yan düğmeye birlikte basın ve ekran yanıp sönmeye başladığında düğmeleri bırakın. Apple Watch ekranınızın ekran görüntüsünü başarıyla aldınız.

Apple Watch Ekran Görüntülerim Nereye Kaydediliyor?

Apple Watch’un Fotoğraflar uygulaması vardır ancak aldığınız ekran görüntüleri aygıta kaydedilmez. Bunun yerine, tüm Apple Watch ekran görüntüleri eşleştirilen iPhone’un Fotoğraflar uygulamasına aktarılır ve kaydedilir. Bunları iOS Fotoğraflar uygulamasının Son Kullanılanlar ve Ekran Görüntüleri bölümünde bulabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.