Android’de Fotoğraflar Nasıl Birleştirilir?

06.01.2022
Android’de Fotoğraflar Nasıl Birleştirilir?

Fotoğraflar yan yana koymak isteyebileceğiniz birçok neden var. Bunu bir Android cihazda yapmak istiyorsanız, kullanabileceğiniz birkaç seçeneğiniz var. Android için fotoğraflarınızı birleştirmenize izin veren birçok resim düzenleme uygulaması vardır. Bu uygulamalardan birini kullanabilir ve resimlerinizin telefonunuzda yan yana görünmesini sağlayabilirsiniz. Aşağıdaki yazıda size Android’de fotoğraflar birleştirmenin iki yolunu göstereceğiz.

Android’de Fotoğrafları Birleştirmek İçin Adobe Photoshop Express’i Kullanın

Ücretsiz Adobe Photoshop Express, fotoğraflar Android’de birleştirmek için kullanabileceğiniz popüler fotoğraf düzenleme uygulamalarından biridir. Uygulama, fotoğraflarınızı birçok farklı düzende yerleştirmenize olanak tanır ve istediğinizi seçmekte özgürsünüz. Android telefonunuzdaki fotoğraflarınızı bu uygulamayla birleştirmek için;

 1. Adobe Photoshop Express uygulamasını cihazınıza indirin ve yükleyin.
 2. Uygulamayı başlatın ve Adobe hesabınızda oturum açın. Hesabınız yoksa ücretsiz olarak yeni bir hesap oluşturabilirsiniz.
 3. Uygulama depolama izni verin
 4. Ana uygulama ekranında, sağ alt köşedeki kolaj simgesine dokunun.
 5. Yan yana koymak istediğiniz resimleri seçin. Bir resme bir kez dokunmak onu seçecektir. Ardından, sağ alttaki sonraki simgeye dokunun.
 6. Varsayılan olarak, iki veya üç resim seçerseniz fotoğraflarınız dikey bir düzen kullanır. Dört veya daha fazla resim olması durumunda, uygulama bunları bir ızgara düzenine yerleştirecektir. Bunu değiştirmek için, fotoğraflarınızın yan yana veya tercih ettiğiniz düzende görünmesi için alt araç çubuğundaki herhangi bir önizleme düzenine dokunun.
 7. Ayarlamak için resimlerinizde iki parmakla kıstırma kullanabilirsiniz.
 8. Sonuçlardan memnun olduğunuzda sağ üstteki paylaş simgesine dokunun.
 9. Aşağıdaki ekranda, birleştirilmiş fotoğrafınızı kaydetmek için Galeriye Kaydet’e dokunun.

Son ekranda, birleştirilmiş fotoğraflarınızı doğrudan sosyal medya hesaplarınızın yanı sıra e-posta hesaplarınızda da paylaşabilirsiniz.

Fotoğraflar

Android’de Fotoğrafları Birleştirmek İçin Görüntü Birleştirici’yi Kullanın

Başka bir ücretsiz uygulama olan Image Combiner, Android tabanlı cihazlarınızdaki fotoğrafları birleştirmenize yardımcı olmaya adamıştır. Bu uygulama ile telefonunuzdaki herhangi bir fotoğrafınızı seçip yan yana koyabilirsiniz. Uygulama, resimlerinizi ayarlamakla ilgilenir, böylece daha güzel görünmeleri için fotoğraflarınızı manuel olarak hareket ettirmeniz gerekmez. Fotoğrafları Android cihazınızda birleştirmek üzere bu uygulamayı kullanmak için;

 1. Google Play Store’dan ücretsiz Image Combiner uygulamasını yükleyin, ardından uygulamayı başlatın ve devam etmek için Evet, Kabul Ediyorum’a dokunarak gizlilik politikasını kabul edin.
 2. Birleştirmek istediğiniz fotoğrafları eklemek için Birleştir’e dokunun ve alttaki Resim Ekle’yi seçin.
 3. Açılır pencereden resim ekle’de Galeri ve diğer kaynakları seçin. Uygulama depolama erişimi vermek için İzin Ver’e dokunun. Bu sizi dosya yöneticinize götürecektir.
 4. Dosya yöneticisi ekranında, sol üstteki hamburger simgesine dokunun ve Galeri’yi seçin. Bu, Galeri uygulamanızdan bir fotoğraf seçmenize olanak tanır.
 5. Birleştirmek istediğiniz fotoğrafları seçin ve sağ üstteki onay işaretine dokunun.
 6. Fotoğraflarınız uygulamaya girdikten sonra, alttaki Resimleri Birleştir’e dokunun. Bu, fotoğraflarınızı yan yana koymaya başlar.
 7. Fotoğraflarınızın nasıl birleştirileceğini yapılandırabilirsiniz. Örneğin, fotoğraflarınızı hem dikey hem de yatay olarak birleştirebilirsiniz. Beğendiğiniz seçeneği seçin ve Kaydet’e dokunun.
 8. Yeni birleştirilmiş fotoğrafınız için bir ad girin ve Tamam’a dokunun. Fotoğrafınız artık Galeri uygulamasına kaydedilir.
 9. Görüntü kalitesinin beklediğiniz gibi olmadığını düşünüyorsanız, uygulamayı açın, sağ üstteki üç noktaya dokunun ve Ayarlar’ı seçin.

Varsayılan görüntü kalitesi yazan bir seçenek göreceksiniz. Birleşik fotoğraflarınız için kaliteyi seçmek için bu seçeneğe dokunun. Fotoğraflarınız için seçtiğiniz kalite ne kadar yüksek olursa, fotoğraflarınızın boyutunun da o kadar büyük olacağını unutmayın.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM